Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2017, 17:04   #10
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Jak tak czytam to chciałbym zaproponować, by MG podchodził do wyboru atrybutu do testu wariantowo. Najłatwiej wytłumaczę, o co mi chodzi, na przykładzie.

Postać A chce przekonać postać B do wykonania określonej czynności. W tym celu gracz może napisać, że:
1) uprzejmie prosi (podstawa testu: charyzma),
2) używa argumentu siły (podstawa testu: siła),
3) szantażuje postać B używając zdobytej o niej informacji (podstawa testu: manipulacja),
4) uparcie wykłóca się aż do osiągnięcia zamierzonego celu (podstawa testu: charakter).

Ponieważ zbiór rozwiązań przedstawionego problemu to zawsze zbiór otwarty a liczba elementów jest ograniczona jedynie ludzką wyobraźnią takie rozwiązanie byłoby w tym systemie bardzo zachęcające do precyzyjnego określania deklarowanych czynności. Dodatkowo, jeśli wiele rzeczy ma jeszcze wyjść w praniu i system nie jest tworem samym w sobie zamkniętym gracze będą mieli możliwość sugerowania testu - z która to sugestią MG może się zgodzić lub nie, ale koniec końców dysponować będzie precyzyjnym opisem deklarowanego działania.
To dobre.
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Jak wygląda leczenie obrażeń w tej edycji? W poprzedniej było upierdliwe, bo co walka zbieraliśmy ciężkie rany i trzeba było wracać, bo potki były raczej drogie - dlatego rozważam robienie healera. Będzie jakieś niemagiczne leczenie ran?

Edit: Chociaż tłoku to chyba nie będzie, nie wiem czy to nie nazbyt niszowa specjalizacja. Jakie mamy minimum żeby wystartować?

Edit2: "połowa największego z (Spryt, Wiedza i Wytrwałość) to liczba maksymalnej liczby posiadanych Umiejętności" - a cóż to?

@Avitto - na co budowałeś wojownika, siła czy zręczność? Bo zastanawiam się czy warto brać obydwa wysoko, czy może zainwestować w atrakcyjność, ale wtedy nie wiem czy lepiej być silnym czy zręcznym.
Aktualnie mocne strony mojej postaci to Siła, Zręczność, Percepcja, Wiedza, Charakter, ale mamy czaś do jutra, możemy się dogadać.
1. Tym razem "wejście do lochów" będzie bezpośednio przy miasteczku, więc nie ma problemu, żeby medyk był na miejscu zaraz przy wejściu. I nie będzie drogi.
2. W świecie, w którym jest szeroko dostępna magia uzdrawiająca medycyna nie rozwija się. Dopiero od niedawna coś w tym temacie ruszyło się ze względu na podatek od czarów. No, ale wciąż medycyna niemagiczna nie jest tak szybka, żeby być przydatna w czasie tego typu przygody, dlatego zostają magiczne napoje i "medycy" rzucający zaklęcia za cenę.
3. Minimum to 3 [choć optymalnie to 4-5], więc zaczynam obawiać się, czy nie mamy tutaj śmierci prenatalnej w tej rekrutacji. Również zaczynam żałować, że w ogóle udostępniłem plik z zasadami, bo pewnie ludzie zajrzeli, stwierdzili "oho, 20 stron, mam to gdzieś, bo mi się nie chce" i olali również te skrócone zasady tworzenia postaci...
4. "Umiejętności" to wcześniejsza nazwa "Zdolności specjalnych", bo to miały być dwie osobne rzeczy, ale ostatecznie nie są. Przypadkowo został taki zapis. Zapomniałem zresztą w pliku excel zrobić zaokrąglenie w górę (co u siebie zaraz uczynię).
 
Anonim jest offline