Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2017, 13:10   #1
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
[komentarze] Liber Necris - apokalipsa nieumarłych w Starym Świecie



Mapa Averlandu (Google draw, baza mapy ponad 3 MB)
Każde pole to około godziny podróży piechotą. Na czerwono dodane informacje związane z sesją, jak trasa podróży. Mapa jest poglądowa, nie ma służyć wyznaczaniu zasad czy mechaniki. Pojawią się inne mapy, jeżeli grupa wyjdzie poza prowincję.

Oficjalna mapa Imperium
Mapa z której korzystam. Sporadycznie kurczy się do wielkości znaczka pocztowego, prawdopodobnie przez problemy techniczne ze strony hosta. Ta sama mapa jest na str. 86-87 w Dziedzictwie Sigmara. Na koniec przypominam, że północ nie znajduje się u góry mapy, róża wiatru jest w prawym dolnym rogu mapy.

Kalendarz Imperialny
Ostatnia stona zawiera dotyczące nas daty. Korzystam z tego przy wyliczaniu dat.

Materiały *
Tabele trafień i obrażeń dla każdej postaci, tabela doświadczenia, spis postaci niezależnych będących częścią grupy graczy oraz spis zmian względem zasad mechanicznych.

Dziennik sesji
Tutaj będą zamieszone skrótowe opisy tego, co działo się na sesji.

* Legenda do tabeli trafień i obrażeń (dla chętnych, materiał opcjonalny)
Link to tabelki z oznaczeniami
a) Imię postaci
b) Żywotność postaci
c) Ilość aktualnie poniesionych przez postać ran oraz draśnięć. Łączna wartość to wszystko razem, tj. ilość obrażeń, jakie dodatkowo otrzymywać będzie postać po każdym trafieniu.
d) Zakres typów trafień, od lewe do prawej: draśnięcie, lekkie trafienie, pełne, krytyczne.
e) Trafienia krytyczne, które aktualnie trapią postać. Lokacja z rzutem na trafienie oraz opis trafienia (zastrzegam sobie prawo do zmieniania ich efektu, żeby każde trafieni krytyczne nie było takie samo).

Szczegółowo zasady trafień i obrażeń omówione są tutaj.



  • Gracze mają do 5 dni na post, licząc od mojego postu.
  • Nieobecności, obsuwy, problemy i inne zgłaszamy do mnie lub tutaj w komentarzach. Jestem mało cierpliwy i wyrozumiały dla osób, które nie chcą współpracować, odwrotnie zaś dla tych, którzy są kontaktowi.
  • Dialogi piszemy od myślnika i kursywą.
  • Cały tekst postu justujemy (wyrównujemy) i robimy wcięcie. Najłatwiej to zrobić tak: po skończeniu postu, zaznaczamy cały i wciskamy opcje formatowania zaznaczone tutaj.
  • Awatary na szerokość dokładnie 200 pix i wysokość do 300 pix. Jeżeli ktoś nie potrafi lub mu się nie chce, wysyła mi obrazek i się resztą nie przejmuje.
  • Zasady mechaniczne pojawiać się będą w materiałach na docu. Link wyżej.



Czy zgadzacie się, żebym uzupełniał sesję o zasady domowe? Nie chcę niczego wielkiego, dla przykładu: trafienie w głowę dodaje zasadę druzgocący do brażeń czy akcje wycofania oraz pozycji obronnej zapewniają dodatkowo parowanie. Zmiany jak najmniej inwazyjne, większość i tak po mojej stronie.

Dlaczego tak? Lubię Warhammera za prostotę i świat. Mechanika jednak pozostawia czasami sporo do życzenia. Oprócz tego, gramy w specyficznym settingu (apokalipsa zombie), do którego nie pasują zasady podstawowe (zbyt mała śmiertelność zabija napięcie).
Postaram się nie wyskoczyć drugi raz z czymś tak dużym, jak system trafień i obrażeń. Nie jest moim celem przepisywanie Warhammera, a usprawnienie go ogólnie lub konkretnie pod tę sesję.

Chciałbym jednogłośnego poparcia, jeżeli temat ma ruszyć. Zmiany omawiałbym z wami w komentarzach. Na pierwszy ogień mam zasady: trafień w głowę, wzmocnienie akcji czysto obronnych, przenoszenie lokacji trafienia zależnie od zasłony, nieco inne strzelanie w grupę oraz zmiana tabeli lokacji trafienia. 5 rzeczy, wszystko kosmetyka.
 

Ostatnio edytowane przez Avdima : 30-12-2017 o 16:07.
Avdima jest offline