Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2017, 01:34   #8
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Trochę gimnastyki z kinfiguracją i temat z sesją otwarty. Pierwszy termin odpisu ustanawiam na piątek, tj. liczymy kolejkę, jakby zaczęła się w najbliższy poniedziałek. Będę reagował mniejszymi postami na poczynania graczy czasami, kolejki liczymy od mojego większego odpisu.

Mam nadzieję, że nie pomyliłem graczy.

http://lastinn.info/sesje-rpg-warham...m-swiecie.html

TE DOMOWE ZASADY
To są zasady, które chciałbym wprowadzić do sesji. Reinhard poparł w pm'ce.
  1. Trafienie w głowę zapewnia dodatkową kość obrażeń jak przy zasadzie druzgocący (wybieramy wyższy wynik). Kumuluje się z innymi podobnymi efektami.
  2. Akcje czysto obronne (Odwrót oraz Pozycja Obronna) zapewniają dodatkowe parowanie w rundzie. To parowanie nie wlicza się do limitu parowań.
  3. Przenoszenie lokacji trafienia: jeżeli jakaś lokacja nie jest możliwa do trafienia (np. jest ukryta za zasłoną), trafienie przenosi się do sąsiedniej lokacji. Zasada głównie do walki dystansowej i ukrywania się za zasłonami.
  4. Wybór lokacji trafienia: rzut na wybór lokacji jest oddzielny od rzutu na atak.
  5. Hełm nie wlicza się do typu noszonego pancerza (średni dający -10 Zr i ciężki dający -1 Sz).

Po namyśle, nie zmieniałbym wartości na tabeli lokacji trafienia, jest ok.

I szczerze, nie wiem, czy przenoszenie lokacji trafienia nie jest w Warhammerze obecne. Nie znalazłem teraz.

Zrezygnowałem też ze zmiany zasad strzelania do zwarcia. Za długa się robiła gdy zdałem sobie sprawę, że trzeba i tak sporo interpretować zależnie od sytuacji. Pozostaje podręcznikowe "weź -20 do US albo po trafieniu losujesz, kto oberwał".

MAŁE ADDENDUM
Nie wytłumaczyłem tego nigdzie jeszcze. Tabela doświadczenia w materiałach zawiera dwie wartości. Ta wartość drużynowa to będzie coś, co dostanie każda nowa postać. Indywidualne doświadczenie jest przypisane do danej postaci.

PS: tak, znudziło mi się robienie obrazka do każdego nagłówka.
 

Ostatnio edytowane przez Avdima : 09-12-2017 o 11:55.
Avdima jest offline