Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2017, 12:30   #4
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
---> zasady DnD
---> logika

Wybierz jedno.

Szukanie na siłę uzasadnienia logicznego z góry nielogicznego fabularnie systemu nie jest zbyt roztropne. Tak zwana "skala wyzwań" tłumaczy wszystko odnośnie tego czym jest ten system i nie ma co się rozwodzić. Autorów to nie interesuje - patrz: Hero Builder's Guide i jego tabelki odnośnie "dotychczasowego życia". A właściwie dwie związane z wiekiem: dzieciństwo i wczesna młodość.

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Rad będę wysłuchać innych głosów i argumentów.
To zależy jak duży realizm pragniesz zachować w swojej sesji. W twoich przykładach o osobie siedzącej całe życie w jednej wiosce są zasadnicze mankamenty: kto mu pozwolił opuszczać wioskę? Co właściwie w niej robił do tego czasu? O ile to nie jest historia w stylu Dungeon Siege: "małe gobliny zniszczyły mi ogródek, więc w ramach zemsty zrobię rzeźnickie tournee po królestwie i wymorduję każdego kto mi się nawinie pod motykę" to jednak ludzie w przedzaborczych czasach raczej byli przywiązani do swoich wiosek. Niekiedy wieśniacy poszukiwali pracy w miastach, ale zasadniczo byli ludźmi luźnymi - bez przypisanej stałej pracy, a zatem wiele ryzykowali (chociażby przypiekanie boczków).

To z chorobą ma jeszcze mniej sensu.

Pytanie tylko: po co ci właściwie usprawiedliwienie wieku twojej postaci w zakresie mechaniki kryjącej się za jego statystykami w karcie postaci?

Jak dla mnie to nie ma znaczenia w DnD. Ma znaczenie natomiast na przykład w Dzikich Polach.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem