Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2017, 09:45   #25
Loucipher
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Loucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputację
Znalazłem ściągawkę tu:
https://norse-mythology.org/runes/th...-of-the-runes/
Ale to nadal kupy się nie trzyma, jeśli patrzeć po tych znaczeniach. Ansuz to runa witalności i dobrobytu... Raidho z kolei oznacza wzrost, ruch lub pracę... jakbym tego nie składał, w życiu nie wychodzi mi nic związanego z łącznością, wiedzą, mądrością, wiadomościami...
Już prędzej "wzrost witalności" - to jedno z możliwych połączeń. To mi przywodzi na myśl próbę stworzenia przez nazistów "nadludzi"... ich ideologia jest tym wprost przesiąknięta, fascynacja okultyzmem i podobnymi praktykami też jest widoczna w nazistowskim sztafażu już od lat 30-tych (symbolika SS, publiczne manifestacje przywodzące na myśl czarne msze ku czci Führera Rzeszy).
A może to urządzenie na Altmarku wcale nie służy do łączności... tylko do czegoś innego?
 
Loucipher jest offline