Wątek: Triada
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2007, 19:12   #3
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Przede wszystkim przeniosłam Wasze posty do odrębnego tematu, ponieważ niewiele się on ma do ulubionego plemienia.

A na dokładkę cytacik z podręcznika:

"Pieśń Triady: Dzikun"
Nieśmiertelny popęd tworzenia
Wciąż płynie.
Twórca, tancerz, darczyńca -
Dzikun śpiewa swą pieśń
Wiecznego Świtu...
Niech nigdy się nie skończy.

Łono Gai jest pełne.
Matka, obdarzona iskrą Dzikuna -
Surowym stworzeniem -
Marzy o dziecku.
Postacie natury -
Liść, kopyto, kieł i pazur.
Narodzili się!


Dlaczego Dzikun miałby być wredny? Jest zaraz po Gai najpotężniejszą istotą w kosmologii Garou. Jest czystą potencją, nieujarzmioną siłą tworzenia, pięknem samym w sobie. Nawet Gaja nie mogłaby istnieć, gdyby nie Dzikun. Jego część ma w sobie wszystko, co istnieje. I jeśli miałabym wybierać między Tkaczką, a Dzikunem - byłabym strażniczką tego co pierwotne, nietrwałe i kruche. Z resztą to od Tkaczki wszystko się zaczęło (przynajmniej moją Czarną Furię tak uczono Niektórzy twierdzą, że przewrót w Triadzie zaczął Żmij). To Tkaczka w swoim szaleństwie oplotła Dzikuna, to ona chciała, aby na świecie przeważała materia, ona zniszczyła wieczny ład. W tym kontekście nie należy dziwić się Żmijowi, który przecież w największym stopniu odpowiedzialny był za porządek, że zaczął niszczyć coraz więcej i więcej tworów Tkaczki, aż w końcu oszalał, nie mógł poradzić sobie ze swoją rolą i zaczął niszczyć wszystko, ziarnko po ziarnku. Dlaczego więc to Dzikuna uważa się za wrednego? Jego rola pozostała niezmienna od samego początku i chyba tylko on z całej Triady nie zdradził samego siebie. Nieznośna lekkość bytu, tworzenie samych zarodków rzeczy nie może być nazwane "wredotą".

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego niby Dzikun miałby być wredny? Nie mogę tego zrozumieć...
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem