Wątek: Triada
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2007, 19:43   #4
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Milly Zobacz post
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego niby Dzikun miałby być wredny? Nie mogę tego zrozumieć...
No właśnie ja też tego nie mogłem zrozumieć, widać ludzie, którzy tak pisali mooocno skrzywili Świat Mroku w swoich sesjach... a może po prostu zobaczyli, że skoro Dzikun jest patronem szaleńców to musi być zły jak np. Cthulhu czy Loki (swoją drogą według mnie Loki jest raczej między dobrem, a złem niż zły). Stąd było moje pytanie, bo jakoś nie bardzo tamci ludzie mnie przekonali.

Tkaczka rozpoczęła szaleństwo Żmija - według legend, gdy stworzyła [...] (i tu są różne wersje, główne to, że tą "rzeczą" było: dobro, zło lub śmierć) to zatrzymała dla siebie nie pozwalając zmienić tego ani Dzikunowi ani zniszczyć przez Żmija... Dzikun od tamtej pory stworzył wiele tzw. "różnorodności" - niezależnie czy Wilkołaki czy Wampiry czy Mumie czy Magowie czy cała ludzkość - wszyscy muszą być podzieleni w wielu aspektach na wiele różnych frakcji. Z drugiej strony niemoc zniszczenia jednej "rzeczy" sprawiła, że Żmij chce zniszczyć wszystko aż zniszczy Tkaczkę i to co ukryła... Dzikun nie mogący tworzyć chaosu z niczego stanął naprzeciw Żmija, nie mogąc również tworzyć chaosu z tego co ukryła Tkaczka stał się i jej oponentem...

No przynajmniej ja tak słyszałem.

Słyszałem też, że wyznawcy Dzikuna (głównie maruderzy) pragną powrotu Ery Legend... równocześnie postęp jest jednym z aspektów Dzikuna, a ten to technika - a więc najbliżej tego są Tubylcy Betonu... czy nie lepiej by było gdyby Era Legend współistniała z postępem techniczym? W naszym świecie na przykład czasem tak jest, że nieudowodniona teoria naukowa (lub udowodniona w jakiś sposób, który później zostaje starty na proch przez inne idee naukowe) staje się wiarą...

Kto kontroluje siłę Paradoksu? Skoro Triada jest najpotężniejsza to może ktoś z nich? A może Paradoks jest samoistny, a jeżeli jest samoistny to równie dobrze można go uznać za "abstrakcyjnego boga", kogoś równie potężnego jak Triada...

Ciekawy temat.

ps. dzięki Skin_Poznań za szybką odpowiedź wcześniej
 

Ostatnio edytowane przez AC. : 23-06-2007 o 21:45. Powód: literówki
AC. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem