WÄ…tek: Pomocy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2018, 19:44   #8
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
No to bezpiecznie pojedziemy z polskimi zasobami.

The Pool PL - Od tego bym zaczął. Nie dość, że mega proste, to daje gotową procedurę do tego, jak grać. Przeczytanie i zrozumienie zajmuje jakąś godzinę i można zacząć sesję.

Poleciłbym Fate Accelerated, w skrócie FAE (polskojęzyczne podręcznik i SRD), ale tu z kolei jest taki problem, że bez lektury Fate Core (które wciąż czeka na polską edycję) ciężko zrozumieć, jak się tych zasad używa w praktyce. Przynajmniej ja tak miałem, ale to w sumie mogło byś spowodowane skażeniem przez znajomość innych systemów. Może świeżemu umysłowi pójdzie łatwiej.

Poleciłbym też The Shadow of Yesterday, ale do tego wypadałoby dodać garść przypisów a nie chce mnie się.

Poleciłbym też strukturę grania z Mythic GM Emulator, a konkretnie jej polskojęzyczny szkic, który można znaleźć w instrukcji na Gawedziarzu, ale tu może brakować sporo kontekstu, żeby tak z biegu tego użyć.

Poleciłbym też bardziej staromodne podejście, ale tutaj to dopiero byłby przypis na przypisie a nie wiadomo, czy autorowi pytania o to chodziło. Albo dobra, zarzucę przynętę: Źródła fabuły...

I właściwie na razie na tym skończę. Poleciłbym Dungeon World, gdyby nie to, że projekt polskojęzycznej edycji toczy się tempem właściwym dla tego (mimo wszystko bardzo zasłużonego) wydawcy, więc nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ujrzy światło dzienne.
 

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 01-01-2018 o 19:46.
dzemeuksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem