Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2018, 23:09   #5
MatrixTheGreat
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
Reputacja: 1 MatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Co z rasami latającymi? Aarakocra monk nie łamie gry?
Dobre pytanie - na chwilę obecną myślę, że jestem w stanie latającą postać dopuścić (choć jeszcze to przemyślę). W powietrzu też może być niebezpiecznie.

Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Brak PvP w sensie prowadzenia dla kilku wrogo nastawionych drużyn naraz to dobra rzecz (zajechałbyś się), ale czy jakieś PvP wymuszane przez maga na jego "zawodników" może się zdarzyć? (Jak we wspomnianych Igrzyskach Śmierci)
Nie wykluczam

Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Zmniejszał?
"Zmniejszanie" obszaru gry jest rozwiązaniem żywcem wyjętym z gier komputerowych typu Playerunknown's Battlegrounds czy Fortnite: Battle Royale. W wyżej wspomnianych, w trakcie rozgrywki od krawędzi mapy nadciąga burza/mgła (jak zwał tak zwał - wszędzie inaczej ), która ogranicza w losowy sposób obszar rozgrywki, zadając obrażenia graczom. Uniemożliwia to też wieczne "campienie" i sprowadza uczestników na jeden obszar, co sprawia, że walki stają się bardziej zacięte. Myślałem nad dwoma rozwiązaniami w sesji - albo będzie to magiczne pole siłowe, albo demiplan będzie się dosłownie, fizycznie "kurczył".

E. Autumm to dobrze wyjaśniła wyżej.

Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Czyli nie będzie "długich" podróży? Tury eksploracyjne stosowałem przy eksploracji lochów wzorem starych edycji, ale dłuższe podróże rozgrywam bardziej luźno (rzut na spotkanie co 4h, więc 6 razy na dobę). W sumie 80% Wiecznych Wojowników to takie luźniejsze podróże, prawie jak we Władcy Pierścieni.
Jeszcze nie zdecydowałem się, jaka będzie wielkość hexów. Myślę, że oryginalny rozmiar całości mapy, ma być możliwy do przebycia jeden dzień, czyli prawdopodobnie ~24 mile po przekątnej. Jeszcze to przemyślę, ale najwyżej będziemy traktować tury eksploracyjne trochę luźniej albo rzadziej będę rzucał na spotkania losowe.

Cytat:
Napisał Avdima Zobacz post
Brzmi to bardzo fajnie.

To ja zapytam, na jakiej podstawie postacie uczestniczą w "zabawie"? Niewolnicy, więźniowie, ochotnicy? Gracze są drużyną z przypadku i losowania słomek, czy też zgraną paczką? Czy będzie klimat Eberronu (nie przepadam)?
1. Zostają porwani przez maga z bliżej nieokreślonego powodu.

2. Podczas rekrutacji, przy wysyłaniu karty będzie mała ankieta do wypełnienia. Dam do wyboru opcje a, b, c - skąd drużyna się zna. Będzie jeszcze możliwość d - zaproponowanie własnego sposobu poznania drużyny. Opcja z największą liczbą głosów wygrywa lub jeśli któraś z zaproponowanych możliwości wystarczająco mnie "urzeknie".

3. Sprecyzuj proszę co masz na myśli. Samego Eberronu, jako świata, nie uświadczycie za bardzo, cała gra rozgrywać się będzie na oddzielnym półplanie.

Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
EDT: Poczytaj sesje Anonima (szczególnie Przetrwaj to! albo Władcy Żywych Trupów) zupełnie inna stylistyka, ale on jest chyba najbardziej zaawansowanym MG, który takie rzeczy prowadzi na foro. Może cię natchnie
Dziękuję za poradę, przejrzę sobie te sesje.
 
MatrixTheGreat jest offline