Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2007, 22:44   #1
Revan
Banned
 
Reputacja: 0 Revan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znany
[WH - storrytelling] Swąd spalenizny

Witam na mojej pierwszej sesji na Lastinn'ie!

Co i jak.

Chciałbym poprowadzić sesję Warhammer'a, czyste opowiadanie, bez żadnych statystyk. Zawsze mnie to drażniło na forach, kości owszem, ale na normalnych sesjach off-line.

Technikalia.

Sprawa wygląda tak, szukam 3 graczy, którzy wezmą na swoje barki całkiem niemałe brzemię. Zaznaczam, że mają to być max 3 osoby, ale jeżeli dostane więcej uber, pięknie napisanych kart może się to zmienić. Cenię sobie długie i ciekawe opowiadania, nie zawiedźcie mnie.

Dozwolone są wszystkie rasy oraz profesje podstawowe. Najlepiej byłoby, gdyby drużyna była maksymalnie urozmaicona pod różnymi względami, mniejsza o rasę, zawsze dodaje to jakiegoś smaczku.

Wzór

Imię i ew. nazwisko (wiadomo o co chodzi)
Rasa: (jak wiadomo są 4, ew. ktoś może sobie wymyślić kilka odmian, standardowe to wysokie, mogą być też leśne, albo nocne, w żadnym wypadku mroczne, chyba, że chętny będzie potrafił perfekcyjnie odegrać drow'a w imperialnym mieście.)
Płeć (wiadomo o co chodzi)
Profesja (tylko te podstawowe)

Pochodzenie (tu też wiadomo o co chodzi)

Charakter (tutaj proszę opisać maksymalnie wszystkie cechy psychiczne swojej postaci, jakie jest jej nastawienie do nowych osób, rzeczy. Jak sobie radzi, kiedy jest jej źle. Czego się boi, jakie jest jej nastawienie do różnych warstw społecznych, magii, zabobonów, używek itd. Jak się zazwyczaj zachowuje, może ma jakiś specyficzny sposób bycia. Podczas rozmowy sypie ciągle kawałami, a może jest śmiertelnie poważna? W sytuacjach podbramkowych wybiera mniejsze, bądź większe zło? Może uważa, że gobliny to największe potwory na świecie, zdolne powalić rosłego człowieka w kilka chwil, a może kiedyś jrj dom podpaliła straż miejska, bo rodzina nie płaciła podatków, dlatego niechętnie patrzy w stronę "stróżów prawa"?)

Wygląd (jak postać jest zbudowana, ile mierzy, waży, znaki szczególne [brak zębów, łysina itd.], kolor oczu i włosów)

Historia (i tutaj nadchodzi szok. Cenię sobie naprawdę dopracowane historie, dlatego dla mnie jest to najważniejsza część. Może być w formie opowiadana, bądź też calutki opis historii od kołyski, aż po dzień dzisiejszy. Jako, że wasze postacie nie są żółtodziobami, historia powinna obrazować sposób, w jaki zdobyliście swoje umiejętności, wiedzę oraz doświadczenie) Kolejna rzecz... mało osób stać na taką rzecz, ale już sama historia napisana na przynajmniej A4 jest o wiele lepsza, niż powiedzmy, pół A4. Jakby ktoś napisał na 2 strony A4 to normalnie dostałbym orgazmu :P

Umiejętności i zdolności (tutaj, wiadomo, proszę nie przesadzać, cenię sobie dbałość o szczegóły. Jeżeli postać urodziła się np. w portowej dzielnicy, raczej powinna umieć pływać. W historii ma być sposób, w jaki je nabyliście.)

Ekwipunek (Związany z profesją, plus jakieś malutkie bajery bądź też rzeczy darzone przez postać szczególną troską (pamiątka po matce, bądź czaszka po swoim mistrzu... )

Kilka słów wyjaśnienia...

Jak wiadomo, to jest przykład karty, możecie dodać takie bajery jak znak gwiezdny, nawet byłoby to wskazane, przywiązuje dużą wagę do szczegółów.

Uwzględnijcie rzecz, możecie zostawić sporo niedokończonych wątków, lubię się bawić w takie rzeczy. Druga sprawa, trafiacie do miasta "Uberwald", jesteście tam kilka dni, napiszcie jaki był tego powód, w żadnym wypadku nie mieszkacie tam, ani w okolicach, jesteście zwykłymi podróżnikami.

Sama sesja będzie dość długa, jeżeli poradzicie sobie z głównym założeniem przygody, możliwe, że poprowadzę część drugą, ale to zależy od zaangażowania graczy.

Żeby nie było... celowo napisałem KP (treść nawiasów, brak znaków interpunkcyjnych itd.), abyście potem mogli to skasować. Wiem, tragicznie wygląda, ale stawiam na praktyczność.


Coś o mnie

Nie jestem może Mistrzem Gry z prawdziwego zdarzenia, ba, staż mam niewielki, ale w końcu trzeba zdobyć jakoś doświadczenie, a jako gracz nagrałem się dość sporo. Przynajmniej na tyle, by stwierdzić, że sam chce dokopać graczom

Jestem rasistą. Nienawidzę elfów, jednak nagradzam wytrwałość graczy, którzy dość długo wytrzymają pod moim butem :P Po prostu staram się oddawać klimat i realia imperium, gdzie elfy nie cieszą się zbytnio niczyją przychylnością, ludzie i krasnoludy (w szczególności one) zawsze krzywo patrzeli na ich urodę, zdolności i osiągnięcia.

Jak gdzieś już napisałem, kocham wdawać się w szczegóły, więc w KP uwzględnijcie ich też trochę, jak i w samej grze też zwracajcie na to uwagę. Uczucia, myśli postaci o otaczającym ją świecie, wszystko oddaje klimat gry, a ja na tym punkcie mam bzika.

No, skrócona wersja przedstawia się tak:

Limit graczy: 3, przy czym karty mają być dopracowane, jeżeli więcej osób napisze kilka bardzo dobrych kart, więcej zagra.
Czas rekrutacji: Niedziela 1 lipca, bądź, jeżeli spełni się 2 sekretny punkt rekrutacji, nadesłanych ładnie napisanych KP będzie równo 4-5.

Powodzenia, i niech wena będzie z wami.

P.S.
Napiszcie kim macie zamiar zagrać, dlatego, żeby każdy wiedział jaka profesja została zajęta. Jak napisałem, drużyna ma być zróżnicowana, w żadnym wypadku nie mogą być powtarzające się klasy.

Same KP wysyłajcie na PW.
 

Ostatnio edytowane przez Revan : 25-06-2007 o 03:28.
Revan jest offline