Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2018, 15:47   #12
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Grabarz nie podarował prezentu Otwinowi, choć nie bardzo go to dziwiło. Ostatnie spotkanie nie należało to najmilszych, a chłopu było trochę żal starca.

- Hej - zwrócił się do Borga, nie licząc na to że ten będzie chciał z nim rozmawiać,

- Żałuje że tak na ciebie naskoczyłem, nie ma rzeczy która by mnie usprawiedliwiła, wiedz że nie chodziło o ciebie, to ja zachowałem się źle, mogłem to załatwić inaczej, przepraszam.

***

- Czekajcie - zwrócił się do Oswalda i Randulfa.

- Oboje macie trochę racji, ale to nie o to tu chodzi. Ja potrzebuje konia, ale też nie mam zamiaru zabierać go siłą, może niech młody zadecyduje? - kontynuował, tak żeby tylko ich trójka słyszała rozmowę.

- Widzę żeś uparty bardziej niż ten koń którego prowadzisz. - zwrócił się do dzieciaka

- No ale dobrze, opiekowałeś się tym Koniem, więc jest Twój. Idąc dalej tym tropem, ładuj się bo zaraz ruszamy mój giermku. Chyba że wolisz być stajennym? W sumie to jeszcze nie przemyślałem tego kim będziesz, ale skoro jesteś mój, bo się Tobą opiekowałem, to rozumiem że czasu na przemyślenia mam sporo.

Otwin nie zważając na protesty odebrał konia od chłopa, kiwnął mu głową na podziękowanie i oporządzając go do drogi kontynuował.

- No dalej, poznasz smak przygody, będziemy razem trenować, walczyć i chować zmarłych towarzyszy. Poznasz nasz świat i sam zostaniesz bohaterem, podobno to takie fajne i bezproblemowe. Na sam przód nauczę Cię wypalania ran i nastawiania wybitych stawów - to zdarza się najczęściej.

- No chyba że jednak nie? Może jednak sam fakt opiekowania się czyimś zwierzęciem nie daje prawa do dysponowania nim, hm? Koń należy do ludzi tej wsi, nie do ciebie, więc wracaj do domu i skończ chrzanić. Chyba że masz wystarczająco dużo odwagi aby ruszyć z nami - tędy zapraszam, ale nie obiecuje że będzie łatwo, o ile w ogóle uda ci się przeżyć.

Otwin nie czekał na odpowiedź dzieciaka, spojrzał w oczy chłopu który przyprowadził mu konia i ruchem gałek ocznych wskazał aby zabrał młodego. Podobnie jak i jego towarzysze nie miał ochoty niańczyć pretensjonalnego dzieciaka, chyba że faktycznie miałby się na coś zdać.
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline