Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2007, 16:39   #1
Marok
 
Reputacja: 1 Marok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnieMarok jest jak niezastąpione światło przewodnie
Sytuacja krytyczna (tylko 1 kostka na sesji)

Chyba każdemu MG jak i również graczowi zdarzyło się grać tylko z kilkoma różnymi kostkami. Najpierw szło to ukryć, ale w końcu przychodzi chwila: "rzuć jeden raz k10". A wtedy zaczynają się problemy. Oczywiście można pożyczać od kolegów, ale sytuacja "rzućcie swoimi k10 żeby sprawdzić kto pierwszy atakuje". Wtedy wystarczy, że MG weźmie kartkę i zapisze każdy rzut. My pożyczymy od kolegi MG zapisze no i koniec. Ale jeśli żadnej wolnej powierzchni do pisania nie ma? Albo koledzy są zbyt przywiązani do swoich kostek, że nie pożyczają? Śmieszne? Niestety takie sytuacje się zdarzają. Ja zawsze mam w kieszeni jedną k6 (niewiem dlaczego, ale zawsze i wszędzie nawet na wakacjach i w szkole). Dlatego przedstawię tu moje sposoby na zastąpienie rzutów niektórymi kostkami:
1k4 - 1k6; jeśli wypada 6 lub 5 oczek rzucamy do skutku
1k8 - 2k6; pierwszy rzut odpowiada "za zakres" drugi "za liczbę"; zakresem nazywam tutaj przypadek: na pierwszej k6 wypadła liczba parzysta (czyli więcej) dlatego do następnego rzutu dodajemy 4 (wypadło 6 lub 5 - rzuć jeszcze raz "za liczbę"). Wypada 1 (+ 4) i mamy 5. Jeśli w pierwszym rzucie wypadła nieparzysta powatarzamy regułkę 1k4
1k10 - przypadek z 1k8 tylko "zakresem" jest tu +5 zamiast +4
1k12 - przypadek identyczny jak 1k8 i 1k10 tylko zamiast +4 lub +5 "zakres" to +6
1k20 - 2k6; pierwszy to również "zakres" tylko gdy wypada 1, rzut na liczbę wygląda normalnie, jeśli 2 to "zakres" wynosi +6, jeśli 3 to "zakres" wynosi +12, a jeśli 4 to "zakresem" jest +18 (wtedy liczba parzysta (2, 4 lub 6) jest zawsze liczone jako 2, a nieparzysta (1, 3 lub 5) jest jako 1)
1k100 - tutaj wymagana byłaby terapia grupowa żeby to oznaczyć (o ile nie zastosujemy metody rzuć 2k10, albo k6 sposobem na k10, ale nie chce mi się tłumaczyć.
Możecie przedstawiać swoje sposoby i nie tylko z k6. Z niejasnościami do tematu.
 

Ostatnio edytowane przez Marok : 26-06-2007 o 16:42.
Marok jest offline