Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2018, 15:27   #18
Avitto
Dział Fantasy
 
Reputacja: 1 Avitto ma wyłączoną reputację
Pora na garść przypomnień o co toczy się gra (nie dotyczy krasnoludów).

Pierwotnym celem podróży sześcioosobowej drużyny był Wurtbad, administracyjna stolica Stirlandu i centrum imperialnego handlu winem. Grupa przybyła od strony rzeki Aver i kroczyła przez region Stirhügel, zwanych w okolicy "wzgórzami dawnych królów". W okolicy krążyły plotki o strasznych bestiach rodzaju wilczego atakujących bez wyraźnego powodu i rozrywających ludzi na strzępy.

Gdy podczas popasu w Gladisch pojawiła się dość nietypowa okazja do zarobienia pieniędzy nie wahali się ani chwili. Dzień spędzony w lesie na północ od Gladich zaowocował serią odkryć i wskazówek, które ostatecznie zaprowadziły ciekawskich chwatów do ukrytego kurhanu Sigmara Unberogena. Wraz z zapadnięciem nocy stan osobowy drużyny drastycznie zmalał.

A teraz bardziej growym językiem

Choć cele postaci w zasadzie się nie zmieniły to po dramatycznych wydarzeniach chwaci zapewne będą chcieli uporzadkować swoje sprawy nim ruszą dalej. Czas ku temu jest teraz.

A propos czasu, to poprzednia sesja trwała niecałe 30 godzin czasu gry. Obecna będzie niewiele dłuższa więc zapewne w czasie rzeczywistym nie spędzimy nad nią wiele dłużej niż nad poprzednią.

Ale ale, miało być growo. Przynam się, że gdyby dwaj rycerze, Axelowie, nie zostali okrojeni to trupów mogło być dużo więcej. Podobnie okroiłem krwiopuszcza, co w połączeniu z Waszymi deklaracjami zaowocowało świetną sceną walki.
Jeśli ktoś zwrócił uwagę, że dopytywałem Fyrskara o modlitwę do Sigmara to informuję, że owszem, było tu co nieco ukryte. Autor oryginalnego scenariusza zawarł w nim zapis "gdy BG zaczną otwarcie i na głos wzywać do pomocy Sigmara do walki po ich stronie dołączy widmo Sigmara..." Unberogena, bo to jego grobowiec w końcu.
Więcej smaczków niestety zdradzić nie mogę, ale po zakończeniu tego sequela opiszę Wam co tylko się da.

Przy okazji pierwszej kolejki czekają nas zapewne porządki w ekwipunkach Waszych postaci.
 
Avitto jest offline