Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2018, 00:09   #3
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- W "Panzer Corps" jest coś co mnie irytuję mimo, że gierkę samą w sobie bardzo lubię (godny nastepca "Panzer General"). A mianowicie przed atakiem jednostki Gracza pokazuje szacowalny wynik starcia np. 3:4. Czyli szacunkowo nasza jednostka powinna stracić 3 HP a przeciwnika 4. A skala zwykle jest 1-10 HP. I czasem tak jest, czasem jest podobnie ale jednak bardzo często wyniki są kosmiczne. Pamiętam obiecanki w stylu 2:6 a w realiach walki wyszło właściwie na odwrót. W rezultacie bardzo ciężko jest coś zaplanować. Czasem już pierwszy atak "zdejmie" wrogą jednostkę a czasem wytrzymuje ona ileś tam naszych ataków i to przez więcej niż 1 turę. No wkurzające momentami strasznie. I tak np. zdarzało się, że jednego Fw 190 z późnej serii produkcyjnej atakuje 4, 5, 6 alianckich myśliwców po statach niby lepszych zanim go zaciukają bo mu zdejmują po 1 albo 2 HP. Czyli w takim wypadku trzeba na 1 turę całe myśliwskie lotnictwo użyć do zliwkidowania 1 myśliwca do którego przy szacunkach sprzed kulania powinno wystarczyć 1 - 3. No oczywiście gdy te całkiem losowe kulanie wychodzi na moją korzyść to nie narzekam
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem