Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2018, 14:24   #20
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Hienz jest 3-4 metry od rykowca, może więc zaszarżować. Trafienie w zaskoczonego i nieruchomego wroga jest automatyczne, ze względu na sytuację można rzucić na WW, czy obrażenia będą podwójne (trafienie w nerkę, kręgosłup czy głowę). Biorąc szarżę przy automatycznym trafieniu, możesz zechcieć wziąć +2 do obrażeń.

Broń z ostrzem wykonanym z rogu - nie znalazłem tego w głównych zasadach, więc przyjmuję, że każde 1 zadane obrażenie powyżej 5 obrażeń to 10% szans na skruszenie grotu. Broń rogowa zadaje -1 obrażenie, pancerz skórzany i kolczy liczy się dla niej podwójnie, pancerz płytowy - potrójnie.

Rogacica - nazwa i pomysł na broń są wzięte z książki Nienackiego "Ja, Dago"


Jeżeli chcesz, możesz swoje rzuty wykonywać na kostnicy, ja mam z nią problemy.


Chciałbym też wypróbować zasadę domową, jeżeli się zgodzisz. Celowanie w lokacje w walce wręcz powoduje kary nie do WW, tylko do inicjatywy (Zr). Teraz nie ma to przełożenia (zwierzoludź nie ma pancerza, bo ten kirys z kości mechanicznie nie ma nawet 1 PP).

EDYCJA: opisy broni w pierwszym komentarzu

EDYCJA 2: przepraszam za błąd, deklarowałeś cios w nerkę.
 

Ostatnio edytowane przez Reinhard : 24-03-2018 o 16:15.
Reinhard jest offline