Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2018, 13:12   #6
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Reputacja: 1 Adr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputację
Cytat:
Generalnie to bardzo rzadko, moi gracze nie przepadają za tym systemem, między innymi dlatego, że nie czytają prozy Lovecrafta. Ja jednak zarówno system jak i opowiadania uwielbiam Próba zagrania tutaj na forum jest formą zdobycia doświadczenia w tę grę.
Doświadczenie zdobywa się w praktyce, ale dobrze korzystać z doświadczeń innych Mistrzów gry. Podlinkowałem Ci kilka ciekawych sesji ZC do poczytania. Ja sam na początku też przeczytałem kilka sesji zanim zacząłem grać.

Sprawa Augustusa Shrewsbury

Cień Yog-sothotha

Frères de Sang

Serce Tajgi

Misterium


Cytat:
Jeśli chodzi o Gdoc to nie wiem do czego mogą tu służyć. Naprostujesz mnie?
Gdoc to jest narzędzie, które ma ułatwić rozgrywanie jak wspomniał Avitto walki, ale przede wszystkim scen zbiorowych. Kiedyś grało się tylko postując w sesji, ale rozegranie jednego spotkania w resteuracji mogło potrwać długi czas.

Zerknij do początkowych partii sesji Cień Yog-Sothoga - spotkanie wprowadzające w klubie Odeon zajęło 81 krótkich postów i trwało 3 miesiące gry. To pokazuje jak grało się na LI 10 lat temu. Teraz z dialogowaniem w Google Docu pewnie trwałoby to 2-3 tygodnie i sprowadziło się do ok. 15 dłuższych postów.

Cytat:
No myślę że do pięciu dni to jest akurat czasu, choć mogę się mylić, bo jestem kompletnie zielony w granie na forum. Oczywiście wszystko jest do wspólnego ustalenia, więc sugestie są jak najbardziej na miejscu.
Od 5 dni do tygodnia to forumowy standard, ale są też sesje z szybkim postowaniem.

Kolejny zestaw pytań.

1. Czy gramy tylko w pobliżu jeziora czyli sesja rozegra się we włościach i nie ruszmy się z tych terenów czy będzie podróżowanie?

2. Jak widzisz kwestie NPCów. tylko ty jak MG ich przygotowujesz czy pozwalasz graczom sobie kogoś stworzyć, jakieś towarzystwo. Badacz nie żyje w próżni ma rodzinę i znajomych. Jeśli podróżuje to nie zawsze sam.

3. Chciałbym wiedzieć jak zaczepiamy postać w fabule. Raczej nie myślę o synie pani Lindmann. chcę ustalić jakie powody będzie miała moja postać lekarz by zaangażować się w fabułę.
 
Adr jest offline