Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2018, 09:32   #4
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał AJT Zobacz post
Jako, że to dla mnie początki w piąteczce, a i wiele więcej kroków nie dokonałem generalnie w D&D, to wszelkie uwagi, sugestie i pomoce, przyjmę z otwartymi rękoma

W poniedziałek zakończę doca z KP. W nawiązaniu do akapitu wyżej, bardziej obeznani mogliby podpowiedzieć, co się drużynie może przydać, to dokupię.
Hej

Moja sugestia jest taka, żebyś nie myślał póki co dużo o zasadach, szczególnie podczas walki. Jako gracz po prostu opisuj, co robi Twoja postać, a ja zajmę się całą resztą. Rzuty i formuły będą jawne (bo zdarza mi się pomylić lub o czymś zapomnieć), więc z czasem się wyrobisz.

Niziołek waleczniak (~ stout halfling) to jeden z najlepszych wyborów do klasy tropiciela, więc tu już wygrałeś życie. Skup się na DEX, WIS i CON - w skrajnej wersji wyjdzie coś w tym stylu, ale pewnie chcesz być ciut bardziej charyzmatyczny i silny sądząc po poprzedniej wersji postaci. Polecam jako favored enemy wybrać stworzenia humanoidalne (łapią się pod to orkowie, gobliny i wiele innych, ale także ludzie, itp.), bo najpospolitsze. Fighting style oczywiście archery. Z zaklęć pierwszego poziomu rzuć okiem na hunter's mark, hail of thorns i absorb elements (XGtE).

W kwestii zdolności ogólnych dla rangera korzystaj proszę z zaktualizowanej wersji klasy (link), w kwestii zdolności z archetypu monster slayer oczywiście znajdziesz je w XGtE.

Na czwartym poziomie jak weźmiesz atut crossbow expert to będzie naprawdę dobrze. Atut będzie Ci potrzebny do strzelania z dwóch kusz pistoletowych naraz. Póki co możesz tylko z jednej, więc w sumie zaopatrzyłbym się w lekką kuszę (na teraz) i dwie kusze pistoletowe (na później).

I to tyle, naprawdę zoptymalizowana postać w mniej niż 1000 znaków.

Skrótowiec z Waszych KP będzie w takim Excelu. Na pierwszy rzut oka widać, że skradanki nie będą mocną stroną tej drużyny...
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 15-04-2018 o 09:50.
Lord Cluttermonkey jest offline