Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2018, 11:44   #7
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał AJT Zobacz post
EDIT:
Pod tym linkiem widzę, że jest Ranger Conclave, zamiast Ranger Archetype. To powinienem zmienić? Nie jestem pewien, bo dalej pisałeś o archetype - Monster Slayer. W pozostałych nie zauważeyłem większych różnic do, tego co miałem do tej pory.
Względem podręcznikowego tropiciela ogólne zdolności takie jak primeval awareness powinny się różnić w wordingu - polecam sprawdzić. Jak będę miał chwilę wolnego czasu to Ci usystematyzuję trochę KP. Gdybyśmy zaczynali na pierwszym poziomie czułbyś się pewnie trochę bardziej komfortowo z racji mniejszej liczby features, ale przed kolejnym awansem będziesz już jak ryba w wodzie.

Cytat:
Napisał Krieger Zobacz post
Tak na kacu szybko: Gryf powinienem mieć chyba 22 HP (8 [pierwszy poziom kleryka] + 8 [2 x 4 za dwa poziomy czarodzieja] + 6 [3 x 2 CON mod]). Ma też proficiency z domeny na umiejkę Nature (bonus na +7) i zwykłe proficiency w History (+5). Tak, też wolałbym żeby było odwrotnie, ale żeby mieć wszystkie umiejki typu Wiedza musiałem przetasować je między backgroundami, klasami i umiejętnościami specjalnymi.

Robimy bondy międzypostaciowe?
HP poprawione.

Mógłbyś dopisać, która umiejętność z czego wynika, żeby łatwiej mi się audytowało (bo Twoją postać to akurat będę chciał solidnie przetrzepać z racji multiclassu ).

Bondy - fajnie byłoby, gdybyście mieli jeden charakterystyczny ze światem gry, tj. organizacją czy NPC (pewnie już taki macie na KP), a drugi właśnie z którymś z BG. Jak zwykle polecam przykłady z Dungeon World, np.

Cytat:
Fill in the name of one of your companions in at least one:

X owes me their life, whether they admit it or not.

I have sworn to protect X.

I worry about the ability of X to survive in the dungeon.

X is soft, but I will make them hard like me.
Druga sprawa - możecie też przechrzcić Ideal na Motivation i uczynić z tego faktycznie motywację do poszukiwania przygód. Te podręcznikowe Ideały nie zawsze niestety takie są. Jak jeszcze zadbacie o to, żeby Motywacje plus minus na siebie nachodziły, to już w ogóle będziemy mieli mocno zgraną drużynę.

Na alignmenty postaci specjalnie nie patrzę, konflikty "światopoglądowe" wolę budować na kolorach z M:tG, bo unikają wartościowania na dobro i zło oraz dają więcej możliwości (standardowe prawo kontra chaos z D&D można opisać walką między białym a czerwonym, a przecież jeszcze są trzy inne kolory i kombinacje multikolorowe do dyspozycji ). Jak macie chwilę i chcecie wybrać kolorek - proszę bardzo. Organizacje występujące w grze też przypisuję do kolorów - Lordowski Sojusz jest w tym względzie biały jak śnieg.

W pierwszym komentarzu macie też do dyspozycji Dziennik, w którym będziemy wypisywać questy, w oparciu o które będą przyznawane Punkty Doświadczenia. Dodałem wątek z oficjalnego scenariusza na rozruch, ale liczę też na Wasze. Nie wiem, jak się potoczy przygoda, dlatego zakładam plus minus czwórkę na tej skali liniowości na start, z racji założenia, że gramy w Kopalnię, a później w którąś z oficjalnych kampanii wybraną przez Was. W zależności od Waszego komfortu i oczekiwań albo zostaniemy przy czwórce, albo pójdziemy w piątkę czy nawet szóstkę, ale równie dobrze możemy się ograniczyć do 3, 2 czy nawet 1.

Tyle w kwestiach takich bardziej rolplejowych. W zasadach domowych nie dopisałem zasady o tym, że krasnoludowie ignorują konsekwencje z tytułu pierwszego poziomu obciążenia postaci. Alarykowi się przyda.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 15-04-2018 o 11:59.
Lord Cluttermonkey jest offline