Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2018, 23:16   #6
Lord Melkor
 
Lord Melkor's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputację
Mam nadzieję, że mogę odpisać na wątek z 2008 r.

Z punktu widzenia Magów Tradycji Technokracja jest głównym przeciwnikiem, natomiast nawet podręcznik do 2 edycji (opisujący zasadniczo Technokrację jako czarnych charakterów) wskazuje, że Technokracja wyrosła ze szczytnej idei ochrony Mas przed siłami nadprzyrodzonymi, który w dużej mierze zrealizowała. Po drugie 2 Tradycje - Wirtualni Adepci i Synowie Eteru, są renegatami z Technokracji.

Nie czytałem podręczników do kolejnych edycji, ale z tego co słyszałem Technokracja nabrała w nich więcej odcieni szarości - zasadą nie jest już raczej Pogrom, lecz zimna wojna pomiędzy Technokracją i Tradycjami.

Zresztą z punktu widzenia Śpiących świat na który decydujący wpływ ma Technokracja jest chyba dużo bezpieczniejszy niż świąt pełen magii i potwórów. Ochrona Śpiących przed nadnaturalnymi zagrożeniami, takimi jak chociażby Maruderzy i Nephandi, jest na pewno bardzo chwalebna (chociaż Tradycje też się tym zajmują). Mój największy kontakt z Magiem to była właśnie gra grupą agentów Technokracji z różnych Konwencji, których główną motywacją była ochrona Śpiących. Był tam wątek z korupcją wewnątrz Technokracji (komórka Nowego Porządku Świata, która była wrogo nastawiona do jednostki do której należały postacie graczy i sabotowała jej działania) natomiast głównym wątkiem kampanii (niestety nieskończonej) była walka z inwazją Nephandi.
 
Lord Melkor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem