Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2018, 02:05   #36
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
A Wiedźmina lubisz? Bo w nowomodnej terminologii Action RPG Wieśmin należy do tego gatunku. Zresztą ostatnio jest to tak luźno stosowane pojęcie, że na upartego można nawet serię Baldur's Gate do gier z gatunku Action RPG zaklasyfikować. A taki Gothic miał masę questów, które dało się rozwiązać na różne sposoby, unikając przy tym walki, więc nazywanie tego Action RPG, to dla mnie jakaś pomyłka.

Polecam obejrzeć ten filmik, aby lepiej zrozumieć fenomen Gothica.

Wiecie co mnie najbardziej wkurza w grach? Proces ich produkcji, a w szczególności kontroli jakości... Parę lat w tym siedzę, pracowałem dla Ubisoftu, Capcomu, a z polskich firm to CI GAMES, uderzałem też do CD PROJEKT, Wargaminga, a aktualnie pracuję dla wielkiego inkubatora developerów, o którym z powodów kontraktowych nie będę mówić, ale problem zawsze jest ten sam. Zbyt mało uwagi przykłada się dopracowywaniu gier pod kątem potencjalnych błędów. Wiele tytułów jest niegrywalnych bez Day-One patcha, ponieważ twórcy na samym początku fazy produkcyjnej olewali temat, a kiedy terminy zbliżały się ku końcowi, to okazywało się nagle, że starczy czasu na naprawdę tylko te najbardziej krytyczne błędy. Nie będę wymieniał publicznie tytułów, ale była sobie pewna produkcja spod znaku Triple A, która w bugtrackerze miała zgłoszonych 80 tysięcy bugów i w momencie wydania zaledwie połowa z nich została naprawiona. Łatali ją przez następny rok, mimo że już koszty produkcji zwróciły się z samych pre-orderów. Jako gracz z łezką w oko wspominam czasy, kiedy kupując grę dostawaliśmy pełnoprawny tytuł bez dodatkowej zawartości, która dochodzi po wydaniu gry w formie płatnych DLC (czyt. nieudolnym programistom nie starczyło czasu na dokończenie tytułu i jeszcze na tym lepiej zarobią) i działa sprawnie bez Day-One patcha.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem