Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2018, 12:22   #1
Manni
 
Manni's Avatar
 
Reputacja: 1 Manni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputację
WFRP - początki

Mam nadzieję, że ten temat już się nie pojawił, szukałem na forum ale jakoś nie mogłem go odnaleźć, no ale do rzeczy.
Mam parę pytań. Mam nadzieję, że mi odpowiecie Chciałbym zagłębić się w Warhammera, moje początki były na przełomie wieków, gdzie jako nastolatek z pierwszym dziewiczym wąsem który ledwo umoczyłem w pierwszym piwie z biedronki zobaczyłem podręcznik edycji pierwszej. Były to luźno i nierówno skserowane kartki u kolegi który używał ich głównie jako podstawka pod herbatę siedząc i tłukąc Diablo II (najnowszą grę na rynku). Przeczytałem, zebrałem paru znajomych i zrobiliśmy to! Nikt z nas nie wiedział co robi, nikt z nas nie wiedział jak ale było fajnie (jak to przy pierwszych razach). Trochę pograliśmy (przy 4 spotkaniu komuś nawet udało się załatwić jakieś kości do gry) po czym lata zaczęły jakoś szybko mijać. Liceum, matura, studia, kobieta, praca, przeprowadzki... Lat minęło 10 (lub więcej) a ja odnalazłem przy wiosennych porządkach stare, wygniecione, umazane kawą i słabej jakości piwem kartki skserowane chyba przez ręczną kalkę z napisem "Warhammer Fantasy Role Play". W moim umyśle otworzyła się szuflada która chyba miała już pozostać zamknięta...
Tyle tytułem wstępu, ale nawiązując do jego treści. Chciałbym znowu zacząć walczyć z chaosem, tylko jak tu zacząć po takim czasie. Wyszukałem, że edycji "młotka" narobiło się chyba 4. Tak więc:
1) Jaką edycje inwestować swój czas i pieniądze.
2) Jakie podręczniki kupić aby się dobrze bawić (nie licząc podręcznika podstawowego) a które, no cóż, pojechały po fantazji (czyt. są nieco naciągane i przesadzone).
3) Jakie książki, gry, nowele itd. inwestować czas i pieniądze aby lepiej pozać lore świata i klimat tam panujący.
4) Czy istnieje, a jeśli nie, to jak chronologicznie zacząć się w to bawić. Świat jest duży i skomplikowany i nie za bardzo wiem od której strony go mam ugryźć, więc mamy jakiś "pakiet świerzaka?"

To chyba tyle, był bym wdzięczny za odpowiedź i nie bijcie za bardzo jeżeli już przerabialiśmy ten temat.
 
__________________
"If you want to know where your heart is,
look where your mind goes when it wanders"
Manni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem