Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2018, 14:03   #2
Clutterbane
Konto usunięte
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 7492 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Zaczynałem tak samo. Mieliśmy tylko skserowany rozdział o tworzeniu postaci i... tabelkę trafień krytycznych, które rzadko się zdarzały, bo z niewiedzy rzucaliśmy k4 na obrażenia zamiast k6.

1) Może poczekaj na czwartą? Chyba że nie lubisz się z j. angielskim, to druga. Pierwsza nieraz osiąga zawrotne ceny na Allegro, ale jest dostępna w .pdf (tyle że po angielsku). Zawsze jest też piracki WFRP by TofT, ale to kupa materiału na początek i raczej taki niezbyt strawny kogiel-mogiel.

2) Do drugiej jest dużo niewartych polecenia: kampania Ścieżki Przeklętych jest naprawdę słaba (choć ku mojemu zdziwieniu ma swoich fanów), Karak Azgal bym nie kupił, Zbrojowni Starego Świata też nie, Career Compendium czy Renegade Crowns raczej też nie. Almanach Mistrza Gry i Kartusz Bohatera to naciągactwo. Patrz też pkt. 4.

3) Do czytania wziąłbym "Zabójcę Trolli" W. Kinga, ale patrz pkt. 4. Gdybyś miał 16 lat w profilu poprzestałbym w tym miejscu, a tak dodam: Większość książek opartych o światy RPG jest w najlepszym razie taka sobie, bo wiadomo, że pisane są przez jakichś tandeciarzy a nie noblistów. Czy chcesz poznać "klimat" budowany przez szmirusów i bazgraczy zamiast samemu stworzyć coś bardziej dopasowanego do swoich gustów? Raczej nie.

4) Najlepiej kupić jak najmniej i się zacząć tym kreatywnie bawić - podręcznik podstawowy. Widzę, że masz albo przejąłeś od kogoś nawyk kolekcjonera lub wikipedysty, ale na Twoich sesjach ostatecznie Stary Świat to Twój świat, który będzie w najlepszym razie lustrzanym odbiciem tego oficjalnego (i to lustrzane odbicie wcale nie musi Ci odpowiadać). Chyba że masz ciągoty do publikowania swoich materiałów, wtedy trzeba się uzbroić w tyle lore ile się tylko da.
 

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 09-05-2018 o 14:12.
Clutterbane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem