Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2018, 00:00   #3
Fyrskar
Ośmiorniczka
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 9297 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
My nie mieliśmy k10, więc nakleiliśmy numerki 1-10 na k12 z Super Farmera.

1. Czwarta edycja niedługo będzie miała premierę, ale na początek raczej poleciłbym pierwszą lub drugą edycję. Trzecia nie cieszy się - niestety - popularnością w Polsce, więc trudno znaleźć graczy/

Pierwsza ma więcej fajnych dodatków, ale dwójka jest zdecydowanie popularniejsza - na forum, czy na żywo, w żaden inny system RPG u nas w kraju tylu ludzi nie gra.


2. Zakładając, że wybierzesz drugą edycję, to tak jak pisze wyżej Clutterbane - tutaj krucho z naprawdę dobrymi, potrzebnymi dodatkami. Poleciłbym Dziedzictwo Sigmara, bo to dosyć fajny opis Imperium (gdzie ma miejsce większość sesji WFRP), fajny gotowy scenariusz, kilka pomysłów na przygody i parę nowych profesji.

Innym dodatkiem wartym pieniędzy jest dla mnie Groza w Talabheim. Mini kampania i bardzo fajny opis tytułowego miasta-państwa, z pomysłami na scenariusze, profesjami, itd.


3. Większość okołogrowej literatury to śmieciowe nowelki, ale z lepszych mógłbym polecić:
- Posłaniec Śmierci i Miasto Śmierci - chyba najbliższe klimatem sesji RPG i przygodom zwykłych chłopków-roztropków
- Pradawna Krew
- Runiczny Kieł
- i ewentualnie Inwazja! i Zimne ostrze zdrady - dwa zbiory opowiadań; problem z tymi jest taki, że są tam może po 2-3 dobre opowiadania, a reszta jest okrutnie słaba, nawet jak na standarty tego typu literatury


4. Informacje z podręcznika podstawowego wystarczą do 99% sesji, więcej wiedzy o świecie przyjdzie samo jak się pogra. Encyklopedyczne informacje potrzebne do zabawy raczej nie są.

A tak, to raczej polecałbym strony na FB/blogi poświęcone Warhammerowi, więcej inspiracji będzie z kontaktu z grającymi, a nie suchymi podręcznikami.
 
__________________
A bad necromancer always blames the corpse.

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 10-05-2018 o 22:30.
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem