Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2018, 12:56   #1
Sindarin
DeDeczki i PFy
 
[Pathfinder 18+] Inwazja Żelaznych Kłów

Phaendar jest niewielkim, liczącym niecałe pół tysiąca dusz miasteczkiem w Nirmathas, położonym tuż przy południowej część puszczy Fangwood. Jedynym, co je wyróżnia, jest most na rzece Marideth - jedyne przejście w promieniu 50 mil w górę i w dół jej rwącego nurtu. To on sprawia, że Phaendar jest ważnym przystankiem na trakcie do Tamran, stolicy regionu. Z tego samego powodu raz na kwartał jest tu organizowany Wielki Targ - dwudniowe wydarzenie, na które zjeżdżają rolnicy z pól Nesmii, drwale z Fangwood, górnicy z Pustych Wzgórz, a nawet handlarze z Tamran, by ubijać interesy, oblewać te udane i zapijać nieudane, a także dowiadywać się nowinek ze świata. Spokojne miasteczko przeradza się wtedy w istny jarmark, ku uciesze mieszkańców zarabiających na podróżnych. I tak też zapowiada się ten najbliższy, letni - o ile najazd z Molthune nie zrobi tu takiego zamieszania jak dwa lata temu.


Cześć! Zachęcony powrotem do PBFów postanowiłem poprowadzić swoją pierwszą kampanię na tym forum. Wybór padł na Pathfindera i Ironfang Invasion - oficjalny Adventure Path, łączący typowe dungeon crawle z elementami sandboxowymi. Mam nadzieję, że uda mi się poprowadzić go do samego końca, od 1 do 18 poziomu.

Rada od MG: Spora część kampanii będzie rozgrywała się w dziczy, z dala od dużych miast, dlatego weźcie to pod uwagę przy tworzeniu postaci. Znajomość mechaniki PFa jest mile widziana, znajomość kampanii już mniej Tutaj znajdziecie dokładniejszy przewodnik z poradami odnośnie tworzenia postaci w Ironfang Invasion, nowymi traitsami i krótkim opisem okolic Phaendar.

Poziom: 1
Atrybuty: Point buy 25 punktów (Kalkulator)
Dozwolone materiały: Wszystko z tego SRD jest dozwolone, pozostałe materiały będą wymagały konsultacji ze mną.
Rasy: Core i Featured, pozostałe także po konsultacji ze mną.
Charaktery: Złe postacie są zabronione
Traits: Standardowo 2 traity plus 1, jeśli ktoś zdecyduje się na drawback. Ponadto, 1 dodatkowy trait dla każdej postaci mieszkającej lub pochodzącej z Phaendar.
Format KP: Preferuję Myth-weavers, ale inne są akceptowalne, o ile będą tam pełne informacje o mechanice postaci.
Mechanika: Większość rzutów będzie jawna, za pomocą Kostnica. Swoje będziecie mogli wykonywać sami - wedle preferencji. Planuję korzystać z pełnej mechaniki, chociaż zdarza mi się przymykać na nią oko dla dobra opowieści Walki będą prowadzone na gdocu.
Historia: Z racji tego, że zaczynacie na pierwszym poziomie, nie oczekuję długiej historii - kilka zdań wystarczy, wraz z opisem charakteru postaci.
Ilość graczy: 4-5
Ekwipunek: standardowo
Portrety: szerokość 200px
Gramy z Hero Pointami


EDIT: Obecne zgłoszenia
Kerm - człowiek wojownik (łucznik) - zaakceptowane
Psionik - czlowiek psychic - zaakceptowane
Flamedancer - elf magus - zaakceptowane
Obca - półork barbarzyńca - zaakceptowane
Asderuki - człowiek łotrzyk
Cattus - człowiek sorcerer
Ehran - ?
Jacques - krasnolud druid
Lord Melkor - ?

Deadline do zgłoszeń to 20 maja.
Zapraszam do rekrutacji!
PS: Jeśli przeoczyłem jakieś istotne informacje, to pytajcie - to moja pierwsza rekrutacja tutaj.
 

Ostatnio edytowane przez Sindarin : 15-05-2018 o 17:58.
Sindarin jest offline