Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2018, 00:04   #29
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Torin ze smakiem zajadał się prostymi potrawami. W końcu to nie żarcie obozowe, lecz potrawy przygotowane przez niziołków, w dodatku umiejących gotować, w przeciwieństwie do większości drużyny.
- Wójcie, macie tutaj kuźnię? Bo widzicie mości Duninie, ja modlę się do Moradina wykonując ku jego chwale i z jego znakiem przedmioty mistrzowskie. Mogę to robić wszędzie, ale wygodniej czynić to w kuźni.
– Mamy, oczywiście. Niezbyt dużą, ale mamy. Zajmuje się nią Amtaron wraz ze swoim synem Kiomem, którego przyucza do zawodu. Znajdziecie go w północnej części wioski niedaleko składu Pamosa. Bez problemu rozpoznacie kuźnię po okazałym kominie i palenisku.
Torin ze smakiem zajadał się potrawami, lecz mając też inne cele, szybko zakończył posiłek.
- Wyślijcie do mnie kogoś, gdy Moam zakończy przygotowania. Zapewne będę w kuźni. Wójcie, gdzie dla nas wyznaczyliście lokum? A… jeszcze jedna sprawa. Gdzie mogę zostawić swojego Dracula... no, muła.
– Miejsce do spania przygotowaliśmy wam w naszej świetlicy, jak to zwykle czynimy, kiedy zdarzy się zawędrować do nas grupce podróżnych. Pamos w swej stajni powinien mieć dość miejsca, a jeżeli nie u niego, to bez problemu znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie się nim zaopiekować, o to nie musicie się martwić.
- Pozwolę sobie was opuścić. Po tak sutym posiłku spacer dobrze mi zrobi. Poza tym Nevermore też chętnie rozprostował by skrzydła - Xhapion również powstał kłaniając się gospodyni za kunszt jej potraw i wychodząc na zewnątrz.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 28-05-2018 o 08:51.
Cedryk jest offline