Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2018, 17:47   #7
Pinn
 
Pinn's Avatar
 
Bardziej cyberpunk. Raczej nie hard-sf, space opera tylko częściowo

Ale rozwijając:

Z cyberpunka biorę miejski klimat, szczególnie człon PUNK. Jesteście odpadkami społecznymi, typowymi runnerami w rządzonym przez gangi dość dużym futurystycznym mieście. Co do sieci, wszczepów itp. - nie występują w dużym natężeniu. Można powiedzieć, że Darude obecnie to Planeta Trzeciego Świata... dużo rdzy mówiąc w przenośni.

Plan udania się za Rooster City jak najbardziej istnieje, ale początek gry dzieje się w mieście.

Z hard-scifi biorę podejście do technologii, ale w uproszczeniu (więc nie wiem czy to takie hard-sf ). Staram umieszczać się głównie tylko takie nowinki, które da się uzasadnić. Nie będzie to niesamowita technologia przypominająca magię tylko dlatego, by uzasadnić coś w fabule.

Space Opery będzie najmniej, ale koncept sesji i pewne elementy biorę z pomysłów z autorskiego uniwersum Divided Galaxy. Ale raczej to tylko nieznaczące szczegóły, głównie kosmetyczne. Zwyczajnie wolę pracować z sprawdzonym tłem.

EDIT: A jeśli idzie o klimat rozgrywki to celuję w Neuroshimową rdzę, mówiąc językiem głównego podręcznika. Niekoniecznie walka będzie bezpośrednio ryzykowna i realistyczna, ale wizja upadającego, nieprzyjemnego świata jest mocno obecna.
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 16-05-2018 o 17:51.
Pinn jest offline