Wątek: Reputacja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2018, 21:32   #30
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Akurat Sekal i Eleanor wskazywali poblem z 7 lat temu (od tego zaczęła się ta dyskusja). Wtedy jeszcze było z repą ok, nie było takich jaj jak teraz, ale już wskazywali iż system jest taki sobie. To były pierwsze dyskusje na ten temat. Naprawdę nie wiem po co dziś wypominać takie taktyki Seka i Eli z 2011.

Systemu reputacji dobrego nie ma i nie będzie. Albo inaczej - ten co jest nie jest zły, problem jest z mentalnością userów.
Plusy za naprawde fajne posty w sesjach, lub dyskusjach w offie ORAZ naturalne stosowanie minusów. To by problemu nie było.

Jest tak, że często podnosi się jazgot, że koś komuś dał negatywa. Wystawienie takiego traktowane jest jak przejaw wrogości. Serio? Ludzie! To po prostu wyraz iż ktoś nie zgadza się z tym co ktoś inny pisze. Poza tym występuje bombardowanie dywanowe pozytywami. Ot bo kogoś lubię, to mu dam pro raz na miesiąc, tydzień, raz dziennie. I wychodzi na to, że ktoś na forum gra od dawna w 50 sesji, jest solidny, pisze ok, a ma 3x mniejszą repkę niż jakaś świeżynka grająca 2 sesje z towarzystwem mającym tysiące, lub dziesiątki już teraz pkt. repki, łapiąc z nimi kontakt fajny w offie, na zaledwie poprawnym warsztacie pisarskim.

Ale co zabronić takich bombardowań? Po co?

Dlatego jaki system rep by nie był, choćby like'i FB, to wszystko jest nie w systemie reput, a w głowach to stosujących. Kto się nie zgadza - proszę o negatyw, dla mnie to będzie nawet fajne, że ktoś kurde w końcu z tego zacznie korzystać.

Mi ten system reputacji z LI zupełnie nie przeszkadza. Kiedyś zwracałem uwagę na to, lata temu, teraz to dla mnie ozdobnik. I niech sobie będzie nawet w aktualnej formie, bo czemu nie?

Tej dyskusji ('n'tej w temacie reput) nie nazwę bezsensownym, okresowym, nic nie przynoszącym, tłuczeniem w koło tego samego. Po raz kolejny wychodzi, że admin-właściciel właściwie LI ma gdzieś...
Ciekaw jestem ile rynkowo warte jest LI. Ktoś może wszak kupić i zapewnić nadzór techniczny wedle występujących potrzeb, a nie backupy i naprawy gdy coś padnie od czasu do czasu.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 06-06-2018 o 21:37.
Leoncoeur jest offline