Wątek: Sesje PvP
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-07-2007, 18:59   #9
Diakonis
 
Reputacja: 1 Diakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znany
Szczerze właśnie ten problem z zabijaniem postaci mnie martwi. Zresztą to samo mam przy zwykłych sesjach, ale staram się uczyć graczy że sesja nie koniecznie kończy się zakończeniem zadania, czasem po prostu wybiorą złe rozwiązanie i giną. Ja bym takiego gracza od razu przygotował na to że zginie i niech zrobi koncepcję drugiej postaci. W końcu niekoniecznie trzeba zabijać pierwsza, a jak zrobi drugą to będzie wiedział że mistrz może zabić tą pierwszą. To tyle jeśli chodzi o przygotowanie gracza do umierania.

Natomiast podczas sesji, normalnie gracza bym zabił po pewnym czasie. Pograł z nim jako duchem. Wskrzesił, potem może jeszcze raz zabił i to na amen, kazał mu zagrać inną postacią, albo znów przeniósł grę do retrospekcji z przed wydarzeń sesji. Dziwne to machinacje, ale mi się wydaje że gracz mógłby się dobrze wczuć i wiedziałby że mistrz jest nieprzewidywalny.

Sorry za taki offtop, ale musiałem to pociągnąć.
 
Diakonis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem