Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-07-2007, 00:38   #5
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
Witaj

Zanim będę mogła stworzyć dokładny szkic postaci potrzebowałabym kilku informacji:

- w pierwszej edycji [jeśli mnie pamięć nie myli] istaniały Pomniejsze Klany: Wróbla, Osy itd., które później zostały wchłonięte przez klan Modliszki. Czy w twoim Rokuganie połączenie to już nastąpiło? Chciałabym poprowadzić przedstawicielkę rodziny Tsuruchi, więc jestem żywo zainteresowana odpowiedzią :]

- w Europie rzecz ma się jakoś tak, że - generalnie rzecz ujmując - przodkowie honorują potomka. Im doskonalszy rodowód, tym większy splendor i powód do dumy. W Japonii natomiast sprawa nie jest do końca tak oczywista: pod pewnymi względami to postawa i postępowanie potomka "honoruje" przodków.
I stąd pytanie. Napisz mi, proszę, jak w twoich oczach wyglądają dwie sytuacje [szczególnie w odniesieniu do honoru oraz relacji z rodziną i dajmio]: jak na dziecko wpływa fakt, że jego ojciec [z przyczyn tu zupełnie obojętnych] został roninem. Oraz jak na ojca wpływa analogiczna sytuacja u dziecka.

No i oczywiście postaje kwestia trzecia: rola kobiety w społeczeństwie. Przychylasz sie do wersji z L5K czy raczej do historycznej Japonii?

obce
 
obce jest offline