Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2007, 11:47   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
[Warhammer 2ed.] W cieniu przełożonych

Imperator Karl Franz powrócił do swojego dworu w Altdorfie po długiej, dwutygodniowej ekspedycji na tereny Kisleva. Wojska Cesarstwa stoczyły tam wielką bitwę o dominację nad Kislevem. Po zakończeniu okazało się, iż Kislev został włączony do Imperium jako jedenasta prowincja.

Jednak tematem scenariusza nie jest wojna z Chaosem, ani z Kislevem. Początkowym miejscem będzie dwór Karla Franza, tuż po jego przybyciu do stolicy. Jednak aby gra nie polegała tylko na gadaniu i myśleniu, drużyna nie będzie działać tylko w mieście. Będzie trochę łażenia po Imperium (łącznie z nową prowincją) oraz po górach, nie powiem w jakim celu :P W każdym razie nie spodziewajcie się tylko gadania i łażenia z miejsca do miejsca.

WYMAGANIA OD GRACZY:
Uwzględniając to, że profesja początkowa odwzorowuje to, co postać robiła przed zostaniem poszukiwaczem przygód, wasze profesje są początkowe. Pamiętajcie, że jeszcze nie zostaliście poszukiwaczami przygód. Jako że gra rozpoczyna się we dworze, i to nie byle jakim, we dworze Imperatora, nie przyjmuję włóczykija, chłopa, banity, bandyty, mytnika ani strażnika dróg - ogólnie rzecz biorąc, tylko profesje, które mogą mieć miejsce w mieście (chłop w mieście nie może być, bo wtedy to już nie chłop, tylko mieszczanin).
Karta postaci MA wyglądać tak. Jeśli nie wygląda, to od razu kasuję wiadomość:
Imię (i nazwisko):
Profesja:
Wygląd (wzrost, kolor oczu, włosy i uczesanie, postura):
Charakter:
Status społeczny (wyrzutek - sława):
Cechy MAJĄ wyglądać tak:
Rodzaj cechy (np. WW): wartość początkowa / wymagane rozwinięcie / po rozwinięciu
ROZWINIĘCIE CECHY ROZPOZNAJEMY PO LITERZE "v" PO SŁOWACH WYMAGANE ROZWINIĘCIE. Czyli ktoś, kto ma rozwinięte WW o 10 wygląda tak:
WW: 34/+10vv/44
Mam nadzieję, że to już jasne

Na początek brak darmowych rozwinięć.

Każda postać, która ma związek z dworem (rzecznik rodu itp.) posiada:
10 upoważnień do darmowych posiłków i noclegów w całym Imperium.
20 koron

Każda postać, która nie ma związku z dworem (np. mieszczanin itp.) posiada:
Miecz, topór lub pałkę (nie młot)
30 koron

W przypadku profesji, które nie mają określonego związku z dworem lub z czym innym (np. służący), gracz ma za zadanie wybrać "przeznaczenie" (dwór, albo nie-dwór).


JAK MA WYGLĄDAĆ ZGŁASZANIE SIĘ:
Pytania zadajemy w tym temacie, ABSOLUTNIE NIE NA PW.
Nie piszemy postów o treści: zgłaszam się, albo kartę dostaniesz wieczorem. Za to od razu dyskwalifikuję z sesji.
KP wysyłać na mail: yanekstem@gmail.com (nie pytajcie, skąd się to wzięło )

Mam nadzieję, że wszystko jasne

PS:
Wiem, że niektórzy pomyślą, że wrócił po 3-tygodniowej nieobecności i już robi sesję. Myślcie, co chcecie. Ten scenariusz mam zapisany w zeszycie ze scenariuszami, i postaram się prowadzić go na bieżąco. Kto nie chce grać, niech się nie zmusza. Mi zależy na rozrywce i mojej, i graczy.



EDIT1:
Zmiana. Trochę za ostro poszedłem. Za pisanie w temacie że ktoś się zgłasza nie dyskwalifikuję, ale jednak miło widziane jest niespamowanie. Ale nadal nie akceptuję kart nieczytelnych, czyli niezgadzających się z wyżej wymienionymi kryteriami.
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 09-07-2007 o 14:27.
Yaneks jest offline