Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2018, 12:31   #1
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
D&D 3.5 [FR] – Przeklęta załoga

Cześć Wam,

od jakiegoś czasu chodzi za mną chętka na sesję w klimatach morskich. Niestety na horyzoncie ani widu, ani słychu takiego lądu, to też biorąc pod uwagę fakt, że spodobało mi się mistrzowanie, postanowiłem, że można by samemu coś takiego zrobić.

Pomysł: Po wielu długich latach z cmentarzyska wraków wyłania się przeklęty statek wraz z załogą, na którą składać się będą gracze oraz podlegli im NPC. Postacie graczy miałyby być śmiałkami, którzy zmarli na morzu, a potem zostali przeklęci, a ich los związany z losem okrętu, na którym się znajdą.

Rola graczy: Przede wszystkim zarządzanie statkiem, przetrwanie na morzu, a tak poza tym to wolność. Czy będą chcieli skorzystać z klątwy, która przykuła ich do okrętu, czy też może spróbują ją przełamać? To jedne z możliwości na sam początek.

Liczba graczy: 3-4

Rodzaj rozgrywki: Sandbox z po części generowanymi wydarzeniami.

Poziom startowy: 7, albo 9.

Świat gry: Będą to Zapomniane Krainy po około 150-200 latach od roku 1373. W Faerunie zaszło przez ten czas bardzo wiele zmian geopolitycznych, magicznych oraz religijnych, a także technologicznych, bowiem szeroko rozpowszechniona będzie broń palna. Niemniej postacie graczy będą śmiałkami sprzed tycz czasów, a co za tym idzie ich wiedza na temat stanu obecnego świata będzie praktycznie zerowa.

Wstępnie dostępne podręczniki: Gracza, Mistrza Podziemi, Wyznania i Panteony, Rasy Faerunu, Przewodnik Gracza po Faerunie, ale po uzgodnieniu jestem w stanie dopuścić rzeczy z innych źródeł.

Mechanika: D&D 3.5 z możliwą modyfikacją systemu charakterów (to jest braku ich sztywnego stosowania, a co za tym idzie wszelkiego rodzaju efekty działające na dobro/zło działałby na byty odpowiednio nastawione do postaci rzucającego).

SÄ… jacyÅ› zainteresowani?
 
Zormar jest offline