Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2018, 21:59   #7
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15890 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Ighor był wysokim i szczupłym jak na standardy swej razy krasnoludem. Czarne owłosienie i głęboko osadzone oczy nadawały mu mroczny wygląd, choć w głębi duszy był pogodnym i ciekawskim khazadem. Pobratymcy z Karak Hirn i Khazad Hradan, dziwiły się że taki postawny chłopak dał się zaciągnąć na służbę do jakiejś ludzkiej czarodziejki i milkli, kiwając głowami, gdy dowiadywali się że pochodzi z Karak Norn. Ighor normalnie miałby to w dupie, bo wszak nie bogactwo zdobi krasnoluda, ale on działał pod przysięgą i musiał zasłużyć na szacunek tych chciwych bęcwałów. W sumie w ogóle nie zaciągnąłby się na tą wyprawę, gdyby nie owa przysięga, zmuszająca go do szukania bogactwa i szacunku w krasnoludzkim społeczeństwie. Bogowie jak on tęsknił za towarzystwem trubadurów, klaunów niziołków i dziewek wszetecznych, przy których niczego nie musiał udawać, a mógł być po prostu sobą.

Krasnoludy jak zwykle nic nie dawały za darmo i otworzyli dostęp do ścieżki do starożytnych ruin, za pewną przysługę, a jakże. Trzeba więc było obić mordę jakimś kultystom i wydostać z ich gniazda jakichś kolesi. Dobrze, Ighor potrafił lać po pyskach w końcu był krasnoludem, co nie? Jak się wykaże w mordobiciu to może ktoś, gdzieś go zapamięta, tu i ówdzie wspomną o nim w opowieści, a na tym też mu zależało.

W oblężeniu, początkowo Ighor nie mógł się zbytnio wykazać, wszak nie był inżynierem, ani saperem, a i pierwsza szarża też należała do pancernych. Jego samego nie stać było na ciężką zbroję, więc przemykał się z tyłu. Potem jednak szybko wdrapał się na blanki, by zasiać grozę we wrogich szeregach. Przydały się tu umiejętności nabyte w cyrku, czyli znajomość wspinaczki i rzucania nożem.
 
Komtur jest offline