Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2018, 19:41   #3
Sirion
 
Sirion's Avatar
 
Reputacja: 1 Sirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputacjęSirion ma wspaniałą reputację
Przyznam, że trochę mi zajęło przeczytanie całości, a jako, że paladyn jest moją ulubioną klasą to muszę dorzucić coś od siebie

Co do kodeksu paladyna moim zdaniem najlepiej kierować się po prostu doktryną swojego bóstwa - różni bogowie różnią się w swoich dogmatach i tak to co bywa oburzające dla Torma, dla Sune (która też jest dobrym bóstwem) będzie całkowicie akceptowalne. Moim zdaniem najważniejsze przy odgrywaniu go jest rozrysowanie sobie granic i różnic między nim a kapłanem - gdyż dla mnie przynajmniej, kapłan zawsze będzie łącznikiem między boskim patronem a wiernymi, koncentrując się na przekazywaniu jego nauk i woli, podczas gdy sam paladyn jest ucieleśnieniem jego zasad (co w połączeniu z kodeksem i rygorystycznym treningiem tworzy wizję idealnego wojownika). Kodeks paladyna zbliża go bardzo do rycerza, jednak subtelną różnicą zawsze będzie wpływ religii na podejmowane decyzje, który często stawia go przed moralnymi rozterkami.

Ciekawym motywem zawsze są zakony paladynów, które w większości trzymają sztywną hierarchię i często mieszają się w politykę, realizując własne cele - daje to duże możliwości podczas kreowania postaci jak i prowadzenia dla niego linii fabularnej. Taka osoba zajmuje określone stanowisko w organizacji, jest przypisana do konkretnej jednostki, a nawet czasami posiada określony stopień/tytuł, co sprawia, że postać jest znacznie bardziej wiarygodna i przestaje być osobą znikąd.
 
__________________
"Przybywamy tu na rzeź,
Tu grabieży wiedzie droga.
I nim Dzień dopełni się,
W oczach będziem mieli Boga."
Sirion jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem