Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2018, 20:02   #64
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale miałem bardzo wiele zajęć.

I tak, miałem na myśli, że OSRowcy trochę chcą wprowadzać bokiem Starą Polską Szkołę Grania. Nie wiem na ile świadomie, ale elementy widzę podobne.
Odnd i realizm to tak tu jest nieco powiedziane: http://www.anthonypryor.com/?p=167
Przy czym dalej tu chodzi o współczesną interpretację tego. Wiedza Gracza ponad wiedzą Postaci jest sposobem na zwiększanie realizmu, bo to gracz musi wiedzieć jak się pewne rzeczy robi i to od jego wiedzy, nie skilla postaci. Zmusza to często graczy do robienia researchu, co bywa dobre o ile nie zmieni się w rywalizację, albo „Refree” nie zacznie bać się, że ma graczy mądrzejszych od siebie. Wiedza gracza zresztą bardzo przypomina postulaty likwidacji charyzmy i (rzadziej) inteligencji bo gracz ma to odgrywać. Przy czym, nie mówię tu o Realizmie obiektywnym, a tylko tym co mg ma za bardziej prawdziwe.

Wymyślanie zasad w lot to prawie wprowadzanie storytelingu. Gracze wchodzą do komnaty i rzucają na gobliny uśpienie? Mg tfu refree stwierdza, że to Goubliny i nie można ich uśpić. Przypomina mi to scenę ze Starej Pięknej i Bestii, gdzie mg zabił postaci graczy tajną bronią giganta motaczem ognia. Jak mg chce, to manipulując rachunkiem prawdopodobieństwa i tak poprowadzi sesję jak będzie chciał. Tylko storyteling jest uczciwszy, bo mg ponosi odpowiedzialność zamiast się kryć za kostką.

Co do mg to zło konieczne, to chodziło mi o zastąpienie mg programem komputerowym lub smart inteligence.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem