Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2018, 23:33   #10
Kesseg
 
Kesseg's Avatar
 
Reputacja: 1 Kesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputacjęKesseg ma wspaniałą reputację
Niech będzie Floryda
To teraz ważne pytanie:
Czy graliście w GTA:Vice City?

Miasto Grzechów to sesja stosunkowo przyjazna dla graczy początkujących i/lub słabo zaznajomionych z polityką Sabbatu. Jest dość zbalansowana pod względem ilości walki, interakcji społecznych i okultystycznych tajemnic. Można ją rozgrywać różnie, w zależności od preferencji graczy - od was zależy na jakich aspektach się skupicie. Pamiętajcie, że Vampir:Maskarada, zwłaszcza dla Sabbatu, to gra dorosła, więc jeśli jakieś aspekty 18+ was odrzucają (np: kwestie seksualne, tortury, narkotyki) poinformujcie mnie o tym zaraz na wstępie, żebym mógł odpowiednio dostosować świat przedstawiony.

Ograniczenia:
1) max 3 punkt Statusu w Sabbacie dla jednego z graczy. Max 2 punkty Statusu w Sabbacie dla pozostałych. Oczywiście, jeśli nie macie ochoty, nie musicie brać tej cechy w ogóle.
Tutaj dla wyjaśnienia moja nieco zmodyfikowana wersja tej statystyki:
Status w Sabbacie
x Kapłan/Ductus/Templariusz(Blood Hound)/znany
xx Paladyn/Członek Czarnej Ręki/Inkwizytor/szanowany
xxx Biskup/Shakar/Sędzia(Judge) Inkwizytor/wpływowy
xxxx Arcybiskup/Dominion/Obserwator(Watcher) Inkwizytor/zarządzający
xxxxx Priscus/Kardynał/Serafin/Wielki Inkwizytor/decydujący
xxxxxx Regent


2) max 10 pokolenie
3) max 1 punkt Sławy (sława lokalna/niszowa)
4) max 1 punkt Wpływów Politycznych
5) max 4 punkt Mienia/Środków
6) pozycja "Sprzymierzeńcy" jest niedostępna
7) ze względu na to, że będzie was grała trójka, pozycja "Świta" jest niedostępna
8) raczej nie polecam Dyscyplin magicznych (takich jak Taumaturgia czy Nekromancja), ale nie banuję ich całkowicie. Doradzam natomiast, żeby przynajmniej jedna postać miała Wiedzę:Okultyzm, jeśli jesteście zainteresowani wątkiem tajemnic magicznych.

Jeśli chodzi o kropkologię, to podaję górną granicę:
25 w atrybutach (pamiętajcie, że każdy atrybut musi mieć minimalnie wartość 1)
35 w Zdolnościach
10 w Dyscyplinach
10 w Pozycji
W razie jakichś wątpliwości, pytań lub chęci "małego handelku" polegającego na przesunięciu pewnych aspektów karty, piszcie tutaj, a ja spróbuję pomóc

Phil - skoro nie masz doświadczenia w Vampirze, to czy chciałbyś, abym ja ci przygotował kartę? Mógłbyś ewentualnie zarzucić jakiś ogólny koncept a ja bym to szybko rozpisał mechanicznie. Nie chciałbym cię przytłoczyć na wstępie.
 
Kesseg jest offline