Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2018, 15:25   #1
WielkiTkacz
 
WielkiTkacz's Avatar
 
Reputacja: 1 WielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Kwestia ceny

Witam!

Poniżej przedstawiam garść niezbędnych informacji do rozpoczęcia sesji. Na wstępie pragnę zauważyć, że w dziale komentarzy znajdą się dwa tematy - jeden do edycji, a drugi tylko do odczytu. W tym drugim będę umieszczał materiały sesyjne typu: mapy, listy, spis ważnych BN itp. To w celu zachowania względnego porządku i ułatwienia wam zabawy.


ZASADY PRZY STOLE


O postach słów kilka:


Proszę używać justowania tekstu oraz wielkości czcionki "3". Będzie to moim zdaniem bardziej czytelne i schludne dla oka. Jeśli ktoś ma zamiar dodawać jakieś zdjęcia, to proszę o rozsądną wielkość.

Nie widzę problemu dodawania krótkich postów, ponieważ nastawiamy się na żywą rozgrywkę i zabawę, a nie pisanie opowiadań w jednym poście. Co nie znaczy, że jednozdaniowe odpowiedzi mają się stać regułą. Mimo wszystko zakładam doca, o którym więcej dowiecie się w tutaj:

https://docs.google.com/document/d/1...it?usp=sharing

Kto dodaje post z doca? Kwestia do dogadania, aczkolwiek wolałbym zrobić to osobiście - to wymusi na Was kreatywne i rozbudowane opisy w docu, a nie luźną pisaninę.

Przyjmuję, że jeżeli przez 7 dni nie pojawi się odpowiedź gracza, to omija go kolejka i będę kleił post od MG. Jeżeli ktoś nie udziela się przez miesiąc od ostatniego posta, to z sesji zostaje wykluczony - wyjątkiem jest zgłoszenie nieobecności z jakiegoś powodu. Będę tego przestrzegał i to nie dlatego, że kawał ze mnie drania. Mi też może coś wypaść, bo jest dziecko, praca, żona, itp. Po prostu nie chcę, aby czyjaś nieobecność wpływała na rozwój sesji.


O walce:

Stosujemy się oczywiście do inicjatywy, którą będę określał rzutem Zm + K6 - remis będzie rozwiązywał drugi rzut K6. Kolejność deklaracji w walce będzie przedstawiona w docu i tam też ją rozgrywamy. Koniec walki i jednocześnie dodanie posta następuje po wyraźnej deklaracji każdego gracza, że zakończył starcie/wpisy.


O panelu sesji:

Proszę dbać o swoje karty postaci online. Karta zgłoszeniowa do sesji, to jedynie materiał rekrutacyjny. Ważne jest to o tyle, że: jeśli będę chciał zrobić test, sprawdzić co macie w ekwipunku, wrócić do jakichś informacji o postaci, to mają być one właśnie tam. Wyznajemy żelazną zasadę: jeżeli czegoś nie ma w ekwipunku, to postać tego nie posiada.

Avatar postaci ma mieć u każdego taką samą wielkość, dlatego proszę nie dodawać samemu lub zastosować się do wielkości już dodanych - dla zachowania estetyki.


Inne takie:

Dodawanie własnych BN lub wątków niezależnych do fabuły możecie uskuteczniać, ale proszę to ze mną konsultować. Nie chcę Was ograniczać, ale nie chcę też jakichś zjawisk ‘paranormalnych’ mocno odbijających od moich założeń.

***


Oficjalne sprawy mamy za sobą. Czekam teraz na falę pytań i wątpliwości.
 
WielkiTkacz jest offline