Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2018, 08:19   #21
Kerm
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Obserwowanie okolicy nie wykluczało i innych zajęć, a tym i zbierania informacji, żebracy zaś to mieli do siebie, że wiedzieli więcej, niż przeciętny obywatel. A to znaczyło, że i ten mógł udzielić jakichś ciekawych (dla Maxa) informacji.
- Być może interesuje mnie jedna panienka - powiedział, wrzucając do poobijanego hełmu sztukę srebra. - Co możesz powiedzieć o tych, co mieszkają na poddaszu tego domu?

- Na poddaszu to nie wiem, czy w ogóle kto mieszka. - Weteran uśmiechnął się uniżenie i zajrzał do hełmu. - Na trzecim piętrze to człek zamożny, to wiem, ale wyjechał rano z ochroniarzem. Dyliżansem “Cztery Strony”, to w długą podróż zapewne.
- A niewiasta? Co się ptakami zajmuje?
- spytał Max.
- A jak na nią wołają? - zapytał po chwili zastanowienia.
- Anka ponoć - odparł Max. - Ale mogą i inaczej. Nie imię jest ważne, jeno ptaki. Czy jest ktoś w okolicy, co się ptakami zajmuje.
- Anka, Anka. Mogą inaczej...
- powtarzał żebrak bawiąc się hełmem. - I ptakami się zajmuje... Mógłbym poprowadzić. - Potrząsnął monetami dwuznacznie.
- A daleko to? - spytał Max.
- Nie. - Inwalida potrząsnął hełmem i zadygotał głową niekontrolowanie.
- Gdzie? - Max sięgnął po kolejną monetę.
- Na Tysiąca Karczm. Może tam być. To niedaleko. - Nadstawił naczynie.
- Morze jest ponoć szerokie i głębokie - odparł z cieniem ironii Max. - A dokładniej? - Wrzucił monetę.
- Może być w kilku tawernach. Gdy ją zobaczę, to pokażę. - Wstał i dygocząc, to nogą, to ręką, to głową, zaczął iść.
- Jeszcze nie teraz - powiedział Max. - Poczekaj. Nie jestem sam, muszę powiadomić parę osób.

Miał zamiar poczekać, aż z góry wrócą kompani. I wtedy zabrać ze sobą, na przykład, Gotte i wybrać się na poszukiwania treserki zwierząt.
 
Kerm jest offline