Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2018, 15:37   #28
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Wkrótce niziołek przyniósł zestaw kucharski. Drugi kociołek, przyprawy, butelki, bukłaczki, przyprawy, herbatę, imbryk, nawet ser się znalazł. Zajął przy tym sporą część niewielkiego pomieszczenia.
- Tak się zastanawiam - zwrócił się znad „kuchni” do Manfreda. - Nawet jeżeli nie warto go zabalsamować, to ja bym chętnie się dowiedział, czy on podobny w budowie jest do nas? Gdybym spotkał się z nimi ponownie w walce, taka wiedza przydatna by była. Gdzie uderzyć, aby zabić? Mają serce tak jak i my, płuca? Paskudna to robota, ale może by go trochę pokroić i sprawdzić. Znacie się na tym?
- Nigdy nie kroiłem Skavena, ale według mnie są zbudowani tak jak my. Mają serce i płuca, choć faktycznie mogą one być przesunięte względem naszych. Tak, to całkiem ciekawe…
- zamyślił się na chwilę - Tutaj jednak nie mamy warunków do pełnej sekcji. Ten cholerny deszcz, ciemność i pośpiech to nie są sprzyjające czynniki. I najważniejsze - możemy tym wystraszyć naszych towarzyszy.
- Zakopcie go najlepiej. Dostaniecie jeszcze jakichś parchów, albo pchły was oblezą
- zasugerował Erik będąc sceptyczny do pomysłu halflinga - Nie jesteście chyba jednym z tych szalonych medyków, co to trupy skupują i kroją?
- Nie jestem szalony i nie skupuję trupów, nigdy tego nie robiłem. To nie jest legalne. Kroić to owszem i kroję, chociaż teraz już znacznie rzadziej niż w młodości. Przykładowo by sprawdzić czy kogoś otruto, lub jaką bronią zadano cios. Albo by lord który na polowaniu został zmasakrowany przez niedźwiedzia, później wyglądał godnie na swoim pogrzebie. Niewdzięczna i paskudna to robota, owszem, ale nie każdy musi zostać nadwornym medykiem leczącym hemoroidy. Zwłaszcza ktoś ze wsi, tak jak ja.
- odpowiedział szlachcicowi.
- Jak się nie da, to się nie da. Trochę szkoda, ale nic na siłę - pokiwał zgadzając się Ryży.
 
Gladin jest offline