Wątek: Na smoka!!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-07-2007, 01:13   #9
Kmil
 
Reputacja: 1 Kmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetnyKmil jest po prostu świetny
- Ha! Mości krasnoludzie! Pokaż mi tylko jakąś bestię do ubicia, a na własne oczy zobaczysz jak władam tą bronią. – powiedziała zuchwale biorąc się pod boki i szczerząc swoje białe zęby. - Co do obozu, to od teraz wszystko pójdzie gładko. Słońce powinno jeszcze być wysoko jak ruszymy. Niestety, nastroje naszej kompanijni, nie są za ciekawe. Ja myślę, że jeszcze dzionek, góra dwa i zacznie się dezercja, albo coś jeszcze gorszego. Wielu z tych wojowników zaznało już życia awanturnika i rewolta to dla nich nie pierwszyzna. – mówiąc to bacznie obserwowała swoich zwierzchników. Momentami zerkała też na maga, który w między czasie zdążył dowiedzieć się od nieco wystraszonych i uległych tragarzy o zawartości ich pakunków. Składało się na nie w większości pieczywo i nie, co warzyw, głównie kapusta. Odkrywszy płachtę wozu i zajrzawszy do środka, Aslain zachłysnął się nieprzyjemnym zapachem wydzielanym przez załadunek. Smród ten przywodził na myśl bardzo nieświeże mięso. Jednak, pewności nie miał, gdyż jedyne, co dostrzegł w pół mroku to zarys dużych beczek powiązanych linami. Gdy odwrócił się od wozu, trafił na jej spojrzenie. Wpatrywała się w niego swoimi jasno-migdałowymi oczyma pozbawionymi strachu, wyrażającymi hardość jej ducha.
- Padlina – powiedziała wyprzedzając jego pytanie. – Dotarła dzisiaj nad ranem, na rozkaz naszego dowódcy, barona. Ja tam się nie pytałam. Nie moja sprawa. Chociaż mnie to wygląda na przynętę. A co pan myśli Mistrzu Aslainie? – zapytała.
 
__________________
Pośród ludzi stoję ,
Lecz ludzie dla mnie drogi nie wydepczą
I nie z ich myśli idą myśli moje.

Ostatnio edytowane przez Kmil : 20-07-2007 o 01:16.
Kmil jest offline