Wątek: Demony
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-07-2007, 06:42   #10
Skin_Poznań
 
Reputacja: 1 Skin_Poznań ma wyłączoną reputację
Co do samych demonów to mam wizję podobną do Yarota.Oczywiście demony mogą a nawet muszą być.
1. «duch mający nadnaturalną moc, najczęściej zły i wrogi człowiekowi»
Tak więc nawet encyklopedia pwn mówi,że niekoniecznie musi być zły. Kolejny przykład wcale nie złego demona do Vidyag(demon praworządny z 1ed wfrp). Po za według mnie na planie egzystencji takich istot nie ma podziału na dobro i zło ,jest podział na naszą wizję i cudzą. Przykładowo demon/anioł(według czyjejś nomenklatury:P) takiego praworządnego bóstwa jak Solkan może być równie ,jeśli nie bardziej destruktywny niż bogów chaosu gdyż jest on ich całkowitym przeciwieństwem ,postać w 100% praworządna naprawdę jest niebezpieczna i tak naprawdę nieobliczalna. Co się tyczy natomiast demonów chaosu według mnie są onechaotyczne co w dosłownym znaczeniu wcale nie znaczy złe gdyż te istoty są nieprzewidywalne Chaos-stan całkowitego bezładu.Pwn ponownie przychyla się do mojego zdania. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie jednak jeśli uważa sie chaos jako po prostu zło powinno zmienić się jego nazwę na: Zło .Zaś nazwę istot na: istoty Zła(z dużej litery bo to chodzi o To zło).Oczywiście do tego całego miksu dochodzi teraz podział bóstw który znowu interpretować można na wiele sposobów czy w taki ,że każde bóstwo jest osobne czy też wiele bóst mogłoby być aspektami jednej istoty ,np.khain,khorne,ulryk jako taka trójca boga walki,śmierci etc. Czy też Shallya,Nurgle,Slaneesh jako aspekty bóstwa ciała w szerokim pojęciu ...
Pozdrawiam tej
 
Skin_Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem