Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2019, 19:31   #1
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Mutaberracja

Cześć i czołem!

Oto garść mniej lub bardziej potrzebnych informacji.

Cytat:
Napisał Zasady gry
  1. Ogólne
    • Sesja podzielona zostanie na "Rozdziały" o nieokreślonej długości. Zależeć będą od aktywności pobocznej - im mniejsza, tym krótszy rozdział. Nie zamierzam dawać sztucznych ograniczeń.
    • Jak wiecie, mamy tutaj system doświadczenia, zatem będę przydzielał wam PD. Za co możecie je zdobyć? Za wszystko, co uznam za warte nagrodzenia, a w szczególności za domknięty wątek. Jedynym stałym elementem (na obecną chwilę) będzie PD za aktywność w przypadku jej wystąpienia.
    • Raz w miesiącu, w nieregularnych odstępach czasu pojawią się trzy plebiscyty: na najbardziej wyrazistą postać, na najlepszy post i na najlepszą akcję. Zwycięzcy otrzymają odpowiednio: 2 Okruchy, 2 Odłamki, 1 Kroplę. Jest to pewien bonus, który pozwolę sobie ujawnić później. Oczywiście oddawanie głosów jest tajne i będzie odbywać się w waszych KP. Nie można głosować na siebie, ale to chyba jasne.
    • Raz w miesiącu odbędzie się także wręczanie prezentów w ramach akcji gracze graczom. Każdy będzie miał do wręczenia innemu graczowi Dużą i Małą Skrzynię. Można je wręczać wedle uznania. Możecie zrobić ściepę i dopakować kogoś, wyrównać do grupy odstającą osobę czy cokolwiek innego. Zawartość Skrzyń będzie losowana, zaś w środku można będzie znaleźć PD, Odłamki, Okruchy, Krople i... Mutageny. Przydzielanie będzie się odbywać jawnie.
    • Wszystko (prócz głosowania w plebiscytach) będzie odbywać się w arkuszu kalkulacyjnym, który wam tutaj wkleję. Znajdzie się tam także krzywa rozkładu PD. Objaśnienia znajdą się zarówno tutaj, jak i w arkuszu.
    • Statystyki, jakie otrzymały wasze postacie ustawione są tak, by 100 było wartością średnią dla ludzi. Wiadomo jednak jak działa średnia. Jeden jest w danej rzeczy ciut lepszy, a drugi ciut gorszy. Bierze się takie wyniki, dzieli przez liczbę ludzi i mamy średnią. Żeby odzwierciedlić tą "ciutlepszość" i "ciutgorszość" jest różnica rzędu 5 punktów od średniej (przedział od 95 do 105). Część osób jest jednak wyraźnie lepsza od innych. Przykładowo pływacy, szachiści, ... Do tego jest kolejnych 5 punktów różnicy (przedział od 90 do 110). To właśnie mówią wasze tabelki.
  2. Charakterystyka postów
    • Wszyscy (włącznie ze mną) piszemy posty w trzeciej osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego.
    • Posty nie muszą być długie, ale to nie sesja jednolinijkowa. Nie będę narzucać ograniczeń. Raczej wszyscy wiecie z czym się je takie rzeczy, więc bardzo liczę na wasze wyczucie.
    • Nie umieszczam też sztywnych ram tury. Chciałbym, byście wrzucali odpowiedź najszybciej jak będzie to możliwe i wolałbym się mieścić w tygodniu. Jeżeli za bardzo będzie nam się to rozjeżdżać, to wtedy polecimy na sztywno. Niemniej wolałbym tego uniknąć. Tutaj też liczę na wasze wyczucie.
  3. Estetyka
    • Avatar na szerokość 200px i justowanie z wcięciem tekstu. Czcionka standardowa, przy czym zaznaczam, że jest to kwestia regularnego tekstu. Jeśli będziecie chcieli upiększać swoje posty, zaznaczać jakoś retrospekcje czy cokolwiek innego, to czujcie się wolni. Niewykluczone, że jakiś pomysł zainspiruje nas wszystkich i włączymy go w naszą konwencję.
    • Grafiki i zdjęcia umieszczane w sesji o szerokości nie większej niż 500px. Większa szerokość potrafi "rozjechać" forum. Na komputerze nie jest to większym problemem, ponieważ wszystko się ładnie zmniejsza, ale użytkownicy mobilni mogą mieć kłopoty.
    • Grafiki wyśrodkowane.
    • Dialogi pisane od myślników i kursywą.
  4. Techniczne
    1. Google Document. W każdej sesji trzeba zastanowić się jak będą prowadzone dialogi. Jeśli przeprowadzacie rozmowy między sobą, to możecie to robić nawet gołębiami pocztowymi, jeśli każdemu to odpowiada. Sposób całkowicie dowolny: PW, doc, gg, ..., listy, rozmowy w dowolnej formie, ..., posty w sesji. Ode mnie jednak będzie to doc (otrzymacie ode mnie link), gdzie będzie można pogadać z NPCami czy delikatnie popchnąć akcję do przodu.
    2. Chciałbym, żeby świat żył i żebyście zaangażowali się w jego tworzenie dla siebie i wszystkich. Jak wyjdzie, okaże się. Niemniej otrzymacie ode mnie jeszcze jeszcze jednego doca do Materiałów. Chciałbym, żeby znaleźli się tam wszyscy ważni NPC. Jeśli ktoś chce, to może dodawać też mniej ważnych. Nie muszą to być rozbudowane opisy, choć mogą. Zwykle wystarczy jedno zdanie.
    3. Za każdy poziom przydzielane jest 0,5 punktu. Dowolną statystykę można powiększyć wyłącznie o ilość punktów będących liczbą naturalną (0, 1, 2, 3, ...) poprzez wpisanie ilości przydzielonych do danej statystyki punktów w odpowiednie, niebieskie pole tabeli w KP. Wartość wpisana w białym polu nie ulega zmianie. Wartość żadnej statystyki nie może przekroczyć 130.

      Przykład 1: Jestem na 4 poziomie. Na poziomie 2 przydzieliłem 1 punkt do siły, więc w niebieskim polu dla statystyki "Siła" mam wpisane "1". Chciałbym powiększyć tą statystykę o kolejny punkt, zatem w niebieskim polu dla statystyki "Siła" wpisuję "2" zamiast "1".

      Przykład 2: Jestem na 7 poziomie. Do siły przydzieliłem 2 punkty (na poziomie 2 i 4), zaś do zręczności 1 punkt (na poziomie 6). Mam do rozdania 0,5 punktu, ale w tej chwili nie mogę nic zrobić. Muszę poczekać na poziom 8 i kolejne 0,5 punktu, żeby móc powiększyć którąś ze statystyk.

      Przykład 3: Jestem na 50 poziomie. Do rozdysponowania mam 1 punkt. Bazowa statystyka siły to u mnie 110 (liczba na białym polu). W trakcie gry dodałem 20 punktów do siły (liczba na niebieskim polu). W sumie wartość siły mojej postaci to 130, więc nie mogę dodać do siły ani jednego punktu. Statystyka jest rozwinięta maksymalnie, a moja postać może zwijać patelnie w rulony i gołymi rękami powstrzymywać motocykle przed ruszeniem z miejsca.
Lista informacji może się powiększyć. Ten post będzie czymś w rodzaju tablicy ogłoszeniowej z najważniejszymi informacjami. Jeśli pojawi się coś nowego, poinformuję w nowym poście i powiem w którym miejscu zaszła zmiana.

W przypadku pytań, zawsze pytajcie. Jeśli będę potrafił/mógł, chętnie odpowiem.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 28-04-2019 o 15:43.
Alaron Elessedil jest offline