Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2019, 10:31   #10
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Edit: co w przypadku, gdy inicjatywa wyjdzie ujemna?
- Nic. Inicjatywa to wartość czysto matematyczna czyli czysto abstrakcyjna. W skrajnych wypadkach może się okazać, że wszyscy walczący mają ujemną INI. Wtedy nadal liczy się kto ma najwyższą (najmniej ujemną) i tak ustala się kolejność.



Cytat:
Edit: czy inicjatywa liczona jest co turę (SW co turę)?
- Chciałbym i takie jest zamierzenie docelowe. Na to jest ten pkt. 3. w tym ustalaniu INI. Ale dopiero praktykologia sesyjna zweryfikuję tą teorię w praktyce. Jeśli będzie z tym zbyt wiele zachodu to będzie się ustalać raz na całą walkę.



Cytat:
Edit: czy do inicjatywy (Zr/SW) dodawany jest jakiś rzut kością?
- Ciekawy pomysł. Może. Zobaczymy. Na razie nie myślałem o tym czyli miało być po gołych statach +modyfikatorach.



Cytat:
Edit: jeżeli ktoś ma 3 ataki, robi wszystkie na raz?
- To niezupełnie tak działa. Ataki rzuca się od razu ale wybiera się jeden, najkorzystniejszy wynik. Cytując doc ze str. 11:

Cytat:
Walka - Atak (A)


- Zmiana w stosunku do oryginału. Liczba Ataków oznacza iloma kostkami (k100) rzuca się za daną postać przy Walce Wręcz. Rzuca tylko jedna strona (druga rzuca kiedy dojdzie do jej kolejki wd. Inicjatywy).

- Dla przykładu jeśli jedna strona ma 2 Ataki a jej przeciwnik 1 to odpowiednio pierwszy z nich rzuca dwiema kostkami i wybiera lepszy dla siebie wynik a przeciwnik rzuca tylko jedną kostką. Gdyby to było powiedzmy 3 i 2 to adekwatnie następują rzuty 3-ma i 2-ma kostkami po czym każda ze stron wybiera najlepszy dla siebie wynik. Na końcu bowiem porównuje się wynik tylko z jedynej lub najlepszej kości w danym rzucie każdej ze stron.


Cytat:
edit: na stronie 6. nie ma wymienionych rzeczy, które ja mam u siebie; tam masz praktycznie samą broń, a ja o ekwipunek pytam (np. namiot, lina, kości do gry, karty do gry, bełty, pochodnie, drewno na opał itd. itp.)
- Bo broń, pancerz, żywność to coś co głównie czyni z BG indywidualistę. Reszta to ogół bagażu w zestawie startowym. Jeśli ktoś ma broń zasięgową jest to tożsame z amunicją do niej. Chyba, że MG w trakcie gry powie inaczej, że się kończy, skończyła albo została jakoś utracona. Ale bazowo, ze startu, broń zasięgowa jest razem z amunicją do niej. Lina 1 slot, 1 pochodnia to jak broń jednoręczna czyli też 1 slot.


Cytat:
może czegoś nie rozumiem i nie potrafię tego sam ogarnąć, dlatego potrzebuję wyjaśnień
- No zdarza się. Ale właśnie na tą okoliczność produkowałem ten doc. Może nie ma tam wszystkich odpowiedzi no ale chociaż część z nich myślę, że jest. Dobrze by było by chociaż pobieżnie Gracz tam zajrzał tak dla ogólnej orientacji chociaż.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline