Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2019, 18:46   #9
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Jeszcze kilka uwag i zasad funkcjonalnego korzystania z doca, szczególnie dla nowego gracza .
  • Na docu unikajmy niepotrzebnie długich opisów - zostawcie je na posty,
  • Dialogi formatujemy już na docu, bo to później upierdliwe dla osoby wstawiającej - wypowiedzi oznaczamy [i] i /[i].
  • Jak ktoś skończy pisać stawia * na końcu wypowiedzi - żeby inni wiedzieli, ze ta osoba nie będzie już niczego edytować. To też znak dla reszty, że mogą pisać dalej. Przydatne szczególnie jak jesteśmy razem na docu w jednej chwili.
  • Proszę zawsze czekać na innych graczy, chyba że dadzą znać, że nic nie chcą dodać. Unikajmy sytuacji, gdy dwie postaci piszą stronę dialogów, korzystając z faktu, że innych nie ma. Brak dbałości sprawia też, że graczy mniej dostępnych omija spora część zabawy.
  • Proszę o aktywność na docu minimum raz na dzień, a w walce najlepiej i częściej. Sam wchodzę stosunkowo często. Odpisać można zawsze, w pracy, w tramwaju, pociągu, więc myślę, że to realne.
  • Wstawiamy dialogi w kolejności panelu sesji, chyba że dany dialog nie tyczy się postaci, która ma kolejkę - wtedy ta, która jest następna i jest w dialogu. Często możemy też zwyczajnie umawiać się, ja sam mogę wstawiać niektóre, jak akurat nikt nie będzie mógł.
  • Wydzielamy wątki narracyjne. Jak ktoś chce pogadać z inną postacią bez udziału reszty, niech wyznaczy sobie sekcję na docu. Unikajmy dialogów w dialogu, bo się robi bałagan.
  • Komentarze w sekcji komentarze, ew. używając funkcji komentowania w GD. Bez komentowania bezpośrednio pod tekstem.

To chyba tyle na ten moment. Jeszcze może sobie coś dopiszę, jak sobie przypomnę.
 
MrKroffin jest offline