Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-07-2007, 19:24   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 990 Yaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwuYaneks jest godny podziwu
[Autorski] Przez galaktykę

Jest rok 2986, rok zagłady ziemi. Wewnętrzne konflikty, wojna atomowa i nagły rozrost słońca pochłonął Ziemię jak wieloryby pochłaniały plankton.
Ludzkość od trzystu lat przewidywała zagładę planety, i już w roku 2700 wysłała miliony kolonizatorów w kosmos, w poszukiwaniu drugiej planety. Znaleziono liczne planety, księżyce a nawet gwiazdy nadające się do zamieszkania. Ludzie podzielili się na liczne frakcje. Każda planeta otrzymała osobną nazwę i utworzono tam państwa. Jako centrum dla całego tego bałaganu ustanowiono wielką stację kosmiczną wielkości słońca, zbudowaną całkowicie z tytanu. Mieszkać tam mogli tylko przedstawiciele najwyższej władzy zwani Gharrusami, oraz najbogatsi mieszkańcy.
Maykarthia, bo tak nazwali nowo zbudowaną planetę, stała się centrum handlu, dyplomacji i produkcji zbrojeniowej. Stacji bronią setki tysięcy myśliwców, okrętów wojennych oraz innych statków kosmicznych. Wytwarza ona tak potężną energię, że zakłócenia atmosfer innych planet da się odczuć nawet w sąsiednich układach gwiezdnych.
Jednak planet nie starczyło dla wszystkich ludzi. Bezdomni, posiadający marne statki transportowe, zdecydowali się zbudować liczne własne stacje kosmiczne, wielkości ziemskiego Księżyca. Zdenerwowani, że nie pozwolono im zamieszkać na planetach, wypowiedzieli Maykarthianom (czyli także wszystkim zamieszkującym planety) wojnę. Zagrożenie z ich strony z początku nie wydawało się zbyt wielkie, jednak gdy rozpoczęli oni szturm Maykarthii, zdecydowano się na skupienie sił w jednym miejscu. Wielka bitwa miała miejsce w przestrzeni okalającej Wielką Stację. Życie straciły miliardy, kolejne miliardy wróciły do domów ranne. Potężna technologia Maykarthian pozwoliła im jednak wygrać wojnę, i rebelianci zgromadzili resztkę swych sił w stolicy, na księżycu Europa w Układzie Słonecznym. Rada trzynastu zdecydowała, że rebelianci nie mają szans w bezpośrednim starciu. Zdecydowano, że istnienie Europy powierzą pięciu wybranym pilotom-wojownikom.
To są gracze, ma się rozumieć.
Jesteście pilotami statków kosmicznych. W waszych rękach spoczywa istnienie dwustu milionów niewinnych istnień rebeliantów-bezdomnych.

Oto wymagania co do kart postaci:
Imię:
Wiek:
Pochodzenie:
Specjalizacja: (podstępny atak, niewidzialność, snajperstwo, kumulacja mocy) oczywiście dla statku.
Statek: Tutaj wybór dość szeroki:
Myśliwiec DX 220, wyprodukowany 50 lat temu na Maykarthi, szybki i zwrotny, lekkie działo laserowe, napęd rakietowy
Myśliwiec Draethius, wyprodukowany 20 lat temu na Ziemi, powolny, ale zwrotny, lekkie działo plazmowe, napęd rakietowy
Myśliwiec THB, nowy, wyprodukowany na Maykarthi, powolny i trudno się nim steruje, ciężkie działo jonowe, napęd rakietowy
Myśliwiec Phaeton 100, wyprodukowany 2 lata temu na Europie, szybki i zwrotny, lekkie działo kwantowe, napęd rakietowy

Dodatki dla statków w trakcie gry.

Teraz wasi kapitanowie:
Uzbrojenie oczywiście
Pistolet prochowy, potrafi przełamać osłonę
Pistolet laserowy, nie łamie osłony, ale potrafi zabić jednym strzałem
Granat dymny, uniemożliwia celne strzelanie
Granad plazmowy, powoduje jedno, wielkie pierdut, morduje wszystkich w promieniu dwudziestu metrów
Granat osłonowy, powoduje osłonę w promieniu trzydziestu metrów
Miecz świetlny (to wiadomo)
Tarcza laserowa, do obrony przed laserami, plazmą i mieczem świetlnym, a także zwykłymi kulami
Pas osłonowy, po aktywacji osłania przez minutę. Ładowanie trwa godzinę.
Spawarka acetylenowa (zwykła)
Spawarka laserowa

Oczywiście do wyboru: jeden pistolet, jeden rodzaj granatu, dwadzieścia sztuk, miecz, do wyboru: tarcza albo pas, oraz jeden rodzaj spawarki

Później będziecie mieli dostępne ulepszenia do statków np. dodatkowy karabin lub jego ulepszenie, ochrona przed gorącem, osłona, pancerz a nawet nowy statek.


Teraz sesja. W większości latanie statkiem, komunikacja za pomocą transpondera lub innego śmiesznego urządzenia, walka swoimi własnymi, prywatnymi urządzeniami tylko na planetach oraz w przypadku abordażu na statek.

Podczas gry spotkacie licznych wrogów, tak myśliwce, jak krążowniki i inne diabelstwo. Pięć myśliwców, jak potężne by nie były, nie ma szans z krążownikiem. Do tego służy abordaż oraz taktyka. W grze postawiłem jednak na myślenie, będzie dużo zawiłości, intryg. Maykarthia nie jest ustabilizowana wewnętrznie, trwa walka o władzę, dlatego jest tam też dużo intryg. Jednak nie wszyscy Europejczycy (ten księżyc, nie kontynent) są z wami, więc są 3 strony: rada trzynastu (wasza strona), rebelianci (wrodzy europejczycy) oraz Maykarthianie.

Waszym celem jest odbicie Maykarthi z rąk Maykarthian. Jednak jest to stacja tak potężna, że gra będzie trwała strasznie długo. Dlatego też nie spodziewajcie się natychmiastowego zakończenia.

Potrzebuję dokładnie 5 graczy, jednak przyjmuję mniejszą liczbę. Nigdy powyżej. KP proszę wysyłać na PW. Pytania pisać w tym temacie. Proszę jednak o NIEDEKLAROWANIE swojej chęci zagrania, ale to tylko prośba.
W grze nie będziecie otrzymywać PD, tylko pieniądze za wykonane misje.
Będziecie otrzymywać nagrody w trzech walutach:
Dolar
Gubber (równowartość 5 dolarów)
Bel (równowartość 10 gubberów, 50 dolarów)

Zapraszam do tworzenia KP oraz zadawania pytań
Sesja trafi do działu autorskie.
 
Yaneks jest offline