Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-06-2019, 22:05   #10
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Jeśli sesja jest dedykowana dla konkretnych osób to warto by było wiedzieć czego owe osoby oczekują, więc może kilka słów powiesz o tym z kim potencjalni gracze będą grać?
Zaprosiłam do udziału w rekrutacji osoby znajome.
Czuję do nich sympatię, dlatego wiedząc jaki mamy w kraju klimat, tym razem mówię zdecydowanie "not today, satan" wątkom dyskryminacyjnym, za dużo tego w wiadomościach (chociażby ostatnie wydarzenia w Warszawie gdzie osoby które chciały uczcić pamięć koleżanki zostały pobite). Nie będę tych osób outować. Po prostu uznałam, że taka sesja ma szansę ucieszyć osoby queerowe i dać miłą odskocznię od rzeczywistości w postaci wholesome wątków queerowych.

Dlatego podałam to uzasadnienie mojej decyzji - this is my design. Chcę stworzyć inkluzywny stół, w którym przedstawiciele dyskryminowanych mniejszości oraz allies będą się czuć komfortowo.
Poza tym fajnie trochę tutaj przetrzeć szlaki.

Rekrutuję wszystkich według tych samych zasad, zresztą też dlatego zależy mi żebyście dawali tutaj znać jakie koncepty przygotowujecie czy jakie skończyliście robić. Owszem, mam tak samo jak chyba każdy, że niektórych ludzi już znam, wiem na jaką jakość mogę liczyć, gdybym jednak miała zarezerwowane z góry miejsca, to byłaby to jedna z pierwszych informacji jakie bym podała, łącznie z prośbą aby te osoby same opisały swoje postacie i się przedstawiły.
Mimo zaufania jakie mogę mieć do danej osoby (a i tak moje zaufanie zazwyczaj jest ograniczone i łatwo je szybko stracić) i tak nigdy nie wiadomo jaki dostanę koncept. Czy nie będzie w nim na przykład jakiegoś mojego triggera, z którego sama nie zdawałam sobie sprawy, i stwierdzę że czegoś takiego nie piszę się prowadzić. Albo że wezmę postać ale pod warunkiem że wątek x wyciemnimy, i nie będziemy go nigdy opisywać.

Tego ostatniego dam przykład - dopiero niedawno w trakcie oglądania netflixowej Sabriny zdałam sobie sprawę, jak niekomfortowe jest dla mnie oglądanie body horroru dotyczącego osoby trans i jej dysforii. Dlatego mogę przyjąć do wiadomości, że postać gracza ma dysforię, pod warunkiem że nie będę dostawała pobudzających wyobraźnię opisów, nie będzie wątków np szukania Mistrza Życia żeby pomógł tej postaci, albo jako MG nie będę stawiana w sytuacji fabularnej gdzie musiałabym takie wątki czy rozmowy na ten temat opisywać. Tak samo gdyby ktoś mi zadeklarował, że używa skanu Życia żeby sprawdzić, czy jakaś postać, która prezentuje się w sposób gender non-conforming, ma penisa - użyłabym w takiej sytuacji x carda.

O właśnie, skoro już mi się przypomniało.

Tutaj fajny wyjątek z Monsterhearts (z podręcznika pierwszej edycji, mam wrażenie że w drugiej tekst się zmienił, ale nieznacznie) odnośnie poruszania różnych trudnych wątków w sesji, przeczytajcie proszę.

Tutaj o Karcie X.

I po angielsku, o pewnej fajnej zasadzie bardzo się przyczyniającej do poprawy "erpegowego BHP"
The Fairgame Archive


Cytat:
Napisał GinnyN Zobacz post
My czujemy, że Bryndis poza szacunkiem do jednego z opiekunów miałaby dla Aneirina głęboką sympatię i przy całym jej wewnętrznym cieple miała z nim całkiem niezłą relację.
Zdecydowanie, czysto hipotetycznie, on z kolei byłby przekonany, że jej osoba jest bardzo rzetelna, godna zaufania, jednym słowem jej należy coś polecić, jeśli się chce żeby po prostu zostało zrobione.

Tymczasem biorę się do czytania podręcznika, bo sama muszę się doszkolić w mechanice M20 (głównie nie pamiętam jak działają rekwizyty / foci w tej edycji, oraz paradygmat).
 
__________________
~~cial agus neart~~

Ostatnio edytowane przez Selyuna : 14-06-2019 o 22:11.
Selyuna jest offline