Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2019, 18:53   #4
Mag
 
Mag's Avatar
 
Reputacja: 104296 Mag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputację
ze specjalną dedykacją dla MTMa :P


Nie ma we wsi osoby, która by nie znała Arniki Grolsch. Uprzejma, miła i pomocna kobieta jest żoną Horsta Grolscha i matką piątki dzieci.
Znachorka raczej szanowanym członkiem społeczności ze względu na to, że jest niezastąpiona, gdy potrzebna pomoc przy porodzie, nastawić nogę czy wyleczyć gorączkę. Oczywiście we wsi nie brakuje osób, którym nie podchodzi, że "przybłęda" tak dobrze się w życiu ustawiła i czasem ktoś wypowie swoje myśli na głos.

Większość czasu spędza na przyrządzaniu maści i nalewek oraz susząc przeróżne zioła. Z tego powodu od jej osoby zawsze rozchodzi się przyjemna i kojąca wręcz woń ziół.
Kobieta nie pochodzi z Drzewców, ale mieszka tu odkąd skończyła jakieś 5 lat. Dawno temu wyszła za mąż za dobrze sytuowanego chłopa, choć jego rodzina była przeciwna, bo dziewczę choć z brzuchem i ojcostwo Horsta było praktycznie pewne, to nie miało nic w posagu. Z czasem rodzina się do niej przekonała i teraz traktowana jest przez teściów jak córka, której nigdy nie mieli.

Szeptunka Czeremcha, wioskowa “wiedźma”, która w dawnych czasach pełniła rolę wiejskiej znachorki, obecnie przez swój wiek i demencję już nie zajmuje się leczeniem ograniczając się do siedzenia w swojej chacie na uboczu i gadaniu od rzeczy, ale przybrane dzieci opiekują się nią i dbając o jej dobrobyt, co wielu leciwych mieszkańców wioski podaje za przykład swoim potomkom, gdy ci migają się od pomocy starszym.

Tak jak kiedyś Czeremcha uczyła znachorstwa Arnikę, tak teraz ona przyucza do tego syna Madsa i córkę Malwinę które to najchętniej przesiadują z matką i nie brzydzą się ubrudzić rąk przy tym.

a. Czy Wasza postać jest z prawego łoża?
Jest sierotą wychowaną wraz z bratem (postać Balzamoona) przez szeptunkę Czeremchę.
Najstarsi pamiętają, a młodsi mogli zasłyszeć od nich, jak któregoś roku dwójka małych dzieci samotnie przyplątała się do wioski. Nad nimi ulitowała się wioskowa szeptunka, która była bezdzietna i wychowała je jak swoje, przekazująć im całą wiedzę jaką posiadała.

b. Jaki ma majątek? Ile ma ziemi?
Sama poza fachem w ręku nie wniosła nic w posagu. Cały dobytek zapewnił mąż.

c. Skąd pochodzi? Urodziła się w Drzewcach czy jest jednym z przybyszy?
Wraz z bratem najwyraźniej została porzucona w okolicznym lesie. Była zbyt mała by pamiętać cokolwiek, więc nawet imię nadała jej szeptunka Czeremcha.

d. Czy ma jakieś praktyczne umiejętności?
Jest znachorem. Zna się na chorobach i sposobach w jakie można je zwalczać. Posiada bogatą wiedzę o ziołach, robieniu leczniczych maści i nalewek. Każda kobieta chce ją mieć w swojej chacie gdy rodzi.

e. Jaki jest jej stan cywilny? Czy ma dzieci?
Mężatka. Mąż Horst Grolsch (postać Dhratlacha), z którym ma 5 dzieci (3 synów: Luther (postać hen_cerbina) lat 18, Mads lat 14, Ulff lat 12 oraz 2 córki: Ruta lat 16 i Malwina lat 10).

f. Czy ma jakieś aspiracje? Jeśli zależy jej tylko na pełnym brzuchu
Najważniejsze jest dla niej dobro rodziny, a później zdrowie mieszkańców wioski. Chce też dobrze wydać za mąż swoje córki i znaleźć odpowiednie kobiety dla synów.
Nie odmówi leczenia nawet jeśli ma z kimś na pieńku, choć wtedy trzeba się liczyć, że a to bandaż za mocno będzie zwinięty i ręka zacznie drętwieć albo nalewka na wrzody żołądka może mieć skutki uboczne w postaci swędzącej wysypki

g. Ile ma lat?
Jakieś 34 lata. Pomimo niemłodego już wieku nadal jej lico jest przyjemne dla oka.

h. Czy przebyła jakieś ciężkie choroby? Ma jakieś kalectwa?
Nie, zawsze miała końskie zdrowie. Choć rodząc pierwsze dziecko o mało się nie wykrwawiła, a później gadano po wsi, że już więcej nie będzie mogła rodzić. Okazało się to nie być prawdą.

i. Kwestie wiary
Ciężko stwierdzić. Posyła najstarszą córkę Rutę do pomocy przy sprzątaniu świątyni i sama czasem, gdy ma wolne, tam się z rodziną pojawia (a tego wolnego ma jak na lekarstwo...), ale jest też blisko związana z mocno niekontaktową szeptunką jak i swoim bratem, którego zapewne dawno strawiły by płomienie na stosie, gdyby nie to, że się przydaje, gdy trzoda choruje.
Ciekawski, który zada jej pytanie o wiarę, otrzyma najczęściej odpowiedź zbywającą, choć czasem wypowie taką by był akurat usatysfakcjonowany.
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Alice, Marion, Venora, Wiktoria i Rin!

Ostatnio edytowane przez Mag : 21-07-2019 o 12:09. Powód: pierwszy zarys podstaci dla graczy mających powiązania z Arniką
Mag jest offline