Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-07-2019, 12:17   #14
Balzamoon
 
Balzamoon's Avatar
 
Reputacja: 13533 Balzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputację
Witam.

Poprosiłbym o kilka dodatkowych informacji o świecie.

1. Ma być dark fantasy, więc jak jest z magią. Istnieje? Nie istnieje?

2. Jakieś dodatkowe informacjie na temat religii? Jeden bóg/ wielobóstwo?

3. Jaki klimat? Ma to duże znaczenie w przypadku rolnictwa. Dla przykładu przy klimacie śródziemnomorskim plony mozna zbierać nawet kilka razy w roku (w zależności co się uprawia), w europie zachodniej przy klimacie umiarkowym ciepłym morskim juz wczesną wiosną mozna sadzić warzywa i siać zboże na polach (praktycznie nie ma przymrozków) itd. Mamy grać chłopami a dla chłopa pogoda to ważny temat, a ta zależy od klimatu w jakim żyją.

4. Jakie są dostępne zboża/warzywa/owoce/zwierzęta? Wiele zbóż czy warzyw które są teraz powszechne zostały sprowadzone z innych kontynentów na przestrzeni wieków.

Pytanie do Mag. Twoja znachorka to miejscowa wiedźma, zielarka-akuszerka? Leczy tylko ludzi czy zwierzęta też?

Pomysły maja się nie powtarzać a mi zachciało się zagrać miejscowym Wiedzącym. Takim co zna rytuały (i klątwy) na wszystko i miewa wizje. Czy cokolwiek by na prawdę działało czy nie to już tylko MG wie. Tak jak i to czy wizje są prawdziwe czy to tylko efekt nadmiaru alkoholu przed snem.

Jeżeli mogę jeszcze tylko chwileczkę pomarudzić... to przyczepiłbym sie to tego łucznictwa. Łuk to narzędzie parcy wojownika badź myśliwego (nie żeby chłopi nie mogli kilku zdobyć podczas plądrowania... to znaczy sprawdzania stanu w jakim został pozostawiony dwór dziedzica). Nie mówiąc już o dostępności solidnych strzał (wbrew popularnej opinii nie rosną one po prostu na drzewach - znalezienie idealnie prostej gałęzi graniczy z cudem). Bardziej popularną bronią prostego człowieka była raczej proca, taka rzemienna czy sznurkowa. Łatwa do zrobienia, pociski można znaleźć wszędzie (czy nawet łatwo odlać z ołowiu jak już ktoś chce mieć idealne w kształcie), dość celna (przy odpowiedniej wprawie oczywiście) i śmierlenie niebezpieczna (ktoś pamieta czego użył Dawid do pokonania Goliata?). Była też przez wieki wykorzystywana podaczas wojen.

https://warfarehistorynetwork.com/da...ons-the-sling/
Strona jest co prawda w języku angielskim, ale rysunek i zdjęcie procy nie potrzebują tłumaczenia.
 
__________________
"Prawdziwy mężczyzna lubi dwie rzeczy – niebezpieczeństwo i zabawę, dlatego lubi kobiety, gdyż są najniebezpieczniejszą zabawą."
Fryderyk Nietzsche

Ostatnio edytowane przez Balzamoon : 05-07-2019 o 19:50. Powód: Lierówka.
Balzamoon jest offline