Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-08-2019, 11:39   #23
Lynx Lynx
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Reputacja: 1 Lynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputację
Ostatnia noc była dla Jacka bardzo pracowita. Przygotował listy wzywające do wojny do okolicznej szlachty, osad i świątyń i innych przybytków. Opłaceni posłańcy wyruszali o świcie. Do Arcykapłana posłał swojego wikarego Mariana, wraz z strażą świątynną jako orszak i by zabezpieczyć wiadomość. Przy sobie zostawił tylko rodzinkę i grubego Bufiego jedyny straży świątynnej co go nie posłał święty. Buf jest największym, najdzielniejszym i najlepszym wojownikiem jakiego Dydus ma. Zasłynął wśród innych wojów jako zdobywca Jackowej Fortecy podczas pamiętnej bitwy w Qniu sprzed 15 lat.

Jacek wstał niecałe dwie godziny przed swą planowaną przemową. Postarał się by wyglądać jak wzorowy święty. Wziął łyczek dla kurażu i ruszył zmierzy sie z tym co przyniesie mu los.

Przed wyjściem na podium kazał. Zygfrydowi swojemu siostrzeńcowi pomagający w świątyni podzwonić trochę by uciszyć towarzystwo. Jak się trochę uspokoiło Jacek w końcu wyszedł, by rozpocząć największy przekręt w swym życiu krętacza.

Niech boże łaski na was spłyną, albowiem wy pierwsi odpowiedzieli na wezwanie.

W ostatnim czasie byłem trochę nieobecny, albowiem mierzyłem się z wyzwaniem odczytania wizji jakie zesłał mi Morr w swej boskiej postaci.

Wachałem się nie mogąc ich do końca zrozumieć o co w nich chodzi, ale ostatnio zawitał do nas gość dzięki, któremu udało mi się zrozumieć. Niestety znany wam zapewne starzec niewytrzymał i załamał się po bo boskim objawieniu jakiego dostąpił od samego Morra

Wieść przekazał, lecz stracił zdrowe zmysły i dlatego z radą uzgodniliśmy iż trzeba mu pomóc i ukryliśmy go w bezpiecznym miejscu zanim biedak zrobi sobie krzywdę.

Chwała mu jednak albowiem to On był tym dzięki komu zrozumiałem. Zrozumiałem iż nadszedł czas ostateczny i nadchodzi kres nekromantycznemu spaczeniu które niszczy nasz świat.

Ja Jacek DYdusslki z przykazania Morra ogłaszam iż w dniu dzisiejszym cały świat rusza na wojnę z nieumarłą plagą. Wyplenimy ją i nastanie złoty czas ludzkości.

Każdy kto może niech wstępuję do świętej armii Morra, która formuje się tu w Gluckwunschen, a jak ktoś nie może to niech wie iż boski plan może wspomóc inaczej. Armia wszak potrzebuje zaopatrzenia, a każdy kto wspomaga nasz zbawczy cel zasłuży na wieczne szczęście w królestwie Morra.

Teraz idzcie i głoście te wieść iz armia powstaje, a potem wracajcie byśmy mogli razem stawic czoła złu.
 
Lynx Lynx jest offline