Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-07-2007, 21:40   #5
Bortasz
 
Reputacja: 1 Bortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputację
Wzrok mężczyzny z trudem oderwał się od wydarzeni dziejących się za oknem.

Powinienem tam być... Obrona Montaigne przed tym ścierwem jest mym obowiązkiem... Lecz mam też obowiązek wobec Zakonu....

Usta ściśnięte w wąską kreskę zdradzały zdenerwowanie, lecz oczy pozostały czujne a każdy gest był płynny i spokojny. Wstał złożywszy list i schowawszy go za poły kurtki. Skłoniwszy się z gracją przed zgromadzonymi rzekł głosem pogodnym i uprzejmym.

- Tristan De Beauharnais.

Wyprostował się z delikatnym uśmiechem na twarzy i dokładnie nałożył kapelusz z szerokim rondem koloru ciemnego brązu, który idealnie komponował się z kurtką w takim samym kolorze. Uwagę wnet przykuwała Szpada, a raczej jej rękojeści, jaką nosił przy lewym boku. Zrobiony przez prawdziwego artystę Klosz osłaniający dłoni odciągał uwagę od sfatygowanej pochwy. Przy drugim boku mniej ozdobna rękojeści sztyletu odbijała od swej wypolerowanej powierzchni blask ognia w kominku.

- Chyba mi się zdaje, ale według mnie wszystkich nas zgromadził tutaj cudny zapach róż.

Tristan uważnie przyglądał się jakąż to reakcję wywołają jego słowa na zebranych, a cała jego osoba zdradzała uprzejme zaciekawienie i odprężenie. Jedynym zbędnym ruchem było rzucane co chwilę spojrzenie w stronę drzwi za którymi tak nie dawno znikneła większości biesiadników.

"Powinienem tam być."
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline