Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2019, 13:42   #1
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Ravenloft bez dedekowej mechaniki

Mam pytanie do znawców dedekowej mechaniki i ogólnie rpg mechanik.

Lubię świat Ravenloft z Multiwersum, ale nie trawię mechaniki. Nie tylko tej oryginalne, czyli to jest chyba wersja 2.0 z chorym THACO i innymi głupotami, ale też w kolejnych jej odsłonach 3.0, 3,5, czy 4.0 Piątej edycji nie znam, ale jak tak pobieżnie patrzyłem, to zasadza się ona na tych samych patentach.

i teraz pytanie, co byście proponowali aby w miarę oddawało klimat dedeków, ale było o wiele łatwiejsze w ogarnięciu i jeszcze co, by się spodobało ludziom co lubią sobie pokombinować mechanicznie przy postaciach.

Czy da się to w ogóle pogodzić?

Podobnie rzecz ma się na przykład z Birthrightem (elfy nienawidzące ludzi rządzą) do którego tez mam spory sentyment. Tylko z tym światem chyba będzie gorzej, bo tam są jeszcze Linie Krwi, czy jak to się tam nazywało.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem